В Україні фіксують дуже низьку явку виборців

До полудня на виборчих дільницях різних міст України неявка громадян б’є рекорди. Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський прогнозує явку в Україні під час повторного голосування на місцевих виборах на рівні близько 30%. Про це повідомляє Кореспондент.

«Усі виборчі дільниці в Україні відкрилися. В цілому, ситуація абсолютно спокійна. Підстав для стурбованості в частині проведення голосування в окремих містах на цей момент немає. Єдине, що непокоїть, — це наднизька явка виборців на цей час. Якщо тенденція збережеться, що цілком ймовірно, що явка становитиме близько 30%», — заявив він на брифінгу вдень у неділю.

Глава ЦВК висловив думку, що необхідно звернути увагу законодавців на «доцільність збереження мажоритарної виборчої системи абсолютної більшості, яка використовується для виборів мерів великих міст». «Метою впровадження цієї системи було якраз досягнення максимальної легітимізації обраних міських голів, а при наднизький явці можлива ситуація, коли понад 50% голосів реально становитиме 15-17% від кількості виборців цього міста», — пояснив М. Охендовський.

 

Добавить комментарий