В Україні надають безоплатну допомогу постраждалим від насильства

В Україні реалізують проєкт «Міста і громади, вільні від домашнього насильства», який передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення жителів громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

З початку повномасштабної війни, завдяки цим сервісам, вдалося допомогти більш ніж 50 000 постраждалим від насильства. Про це повідомляють в Мінсоцполітики.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Створення муніципальних систем запобігання та протидії домашньому насильству базується на принципах 4П та включає:

  • Запобігання: формування у громаді нульової толерантності до насильства та посилення готовності членів громади протидіяти його проявам.
  • Послуги та захист: покращення доступу постраждалих, незалежно від віку та стану здоров’я, до якісних комплексних послуг, орієнтованих на їх потреби, а також надання цих послуг.
  • Притягнення кривдника до відповідальності: забезпечення належного розгляду випадків домашнього насильства і притягнення кривдника до передбаченої законом відповідальності та зміну моделі його поведінки.
  • Політики: налагодження скоординованого міжсекторального реагування на насильство, що гарантує ефективну та своєчасну допомогу у кожному випадку.

Зараз у межах проєкту у 45 містах і громадах України функціонують денні центри соціально-психологічної допомоги, кризові кімнати і притулки, мобільні бригади соціально-психологічної допомоги та спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування.

Знайти контакти сервісів підтримки можна тут –https://rozirvykolo.org/kontakty-dopomogy

фото з відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!