В Україні очікують прискорення інфляції до кінця року
У другій половині 2026 року в Україні очікується зростання інфляції. За прогнозами, до кінця року вона може сягнути близько 9,4%. Основною причиною стане подорожчання виробничих витрат, насамперед через зростання цін на енергоресурси.
Фахівці пояснюють, що підвищення вартості пального впливає на ціни не лише безпосередньо, а й опосередковано. З часом це відображається на вартості різних товарів і послуг — від транспорту до продуктів і побутових витрат.
Водночас у перспективі ситуація має стабілізуватися. Очікується, що вже у 2027 році інфляція почне поступово знижуватися. Цьому сприятиме зменшення цінового тиску, зокрема на енергоресурси, покращення ситуації в енергетичній сфері та зростання обсягів врожаїв.
Додаткову роль у стримуванні інфляції відіграватиме грошово-кредитна політика. За прогнозами, наприкінці 2027 року рівень інфляції знизиться до приблизно 6,5%, а у 2028 році — до цільового показника близько 5%.
Підготував Олексій Ковальчук
фото з відкритих джерел


