В Україні підписали Меморандум про допомогу безпритульним тваринам та ведмедям

Днями в Охруському інформаційно-просвітницькому центрі  було підписано Меморандум про захист бурих ведмедів та допомогу безпритульним тваринам, яких дуже багато в Україні.

«Важливо те, що в порятунку бурих ведмедів нас підтримує громадськість та міжнародні організації. Всі ми добре знаємо, що нині ще багато тварин утримуються в цирках чи приватних зоопарках. Нині триває декілька судових слухань щодо вилучення ведмедів  із  таких закладів і переселення їх до таких притулків. Об’єднавши зусилля, нам вдасться змінити ситуацію», — зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він нагадав, що Мінприроди із фондом «Чотири лапи»  співпрацює з 2012 року. В рамках цієї співпраці було організовано функціонування  реабілітаційного центру для бурих ведмедів на території національного природного парку «Синевир». На цей час у  центі утримуються 19 ведмедів різного віку, що є гранично допустимою кількістю тварин при проектованому навантаженні Реабілітаційного центру.

«Для Мінприроди важливо продовжити черговий етап співпраці із міжнародним благодійним фондом «Чотири лапи», який зробив значний внесок у справу порятунку та гуманного регулювання чисельності безпритульних тварин в Україні. Порятунок диких тварин важливий і для виховання гуманного ставлення до українського суспільства, до наших співмешканців планети тварин. Адже агресія, яку люди виховують до дикої природи, колись перетворюється на агресію до суспільства. Ми маємо пам’ятати, що гуманне поводження з тваринами, особливо безпритульними, завжди було ознакою цивілізованого суспільства», — зазначив Міністр.

Враховуючи суттєві темпи збільшення кількості безпритульних собак, що тягне за собою негативні екологічні наслідки, становить загрозу життю та здоров’ю громадян, продовження реалізації програми допомоги безпритульним тваринам на всій території України та порятунку бурих ведмедів, які зазнають жорстокого поводження,  дуже важливе. Тому початок будівництва вже третього притулку для бурих ведмедів в Україні біля с. Домажир Яворівського району Львівської області є великим спільним досягенням.

У рамках Меморандуму буде запроваджено стерилізацію, догляд, ідентифікацію та реєстрацію безпритульних тварин, проведення освітніх програм  та працюватиме над розробленням законопроектів щодо удосконалення української нормативної бази. Крім того, буде вестися облік ведмедів, що в першу чергу потребують негайної допомоги та вжиті заходів з їх вилучення або конфіскації, а також надання повної ветеринарної допомоги врятованим бурим ведмедям, повідомляють у прес-службі Міністерства екології.

Добавить комментарий