В Україні понад 300 років дії грязьовий вулкан

На околиці села Колінківці Чернівецької області понад 300 років постійно діє грязьовий вулкан. Із дірки у пагорбі витікає багнюка.

Як повідомляє «Україна туристична», це унікальне явище для Західної України. Тут грязьових вулканів лише два: один на Буковині, а другий на Івано-Франківщині. Він ніколи не припиняє діяти, постійно вивергає грязі. Коли він активний, то розтікається на 20 метрів. У спокійному стані грязі витікають на 5 метрів з одного кратера, а вулкан заростає травою.

Вулкан утворився на тектонічному розломі 300 років тому. Науковці припускають, що його глибина — 12 км.

Грязьовий вулкан — це пагорб із кратером або дірка на поверхні землі. З нього вивергаються також і гази, інколи вода та нафта. Найбільші вулкани досягають діаметра 10 кілометрів і висоти 700 метрів. Грязьові вважають псевдовулканами, бо вони малі за розмірами і не вивергають розпеченої лави.

Грязі із вулкана містять багато мінералів, тому місцеві ними лікують шкіру. 200 років тому вулкан у Колінківцях був півметра у діаметрі. Згодом розрісся, навколо утворилося сіре болото. Навіть у сильні морози глина тепла — 2009 року вдарили 20-градусні морози. Тоді температура у болоті була плюс 4.

Добавить комментарий