В Україні створять агентство з закупівлі ліків

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк звернувся до міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі з проханням внести на наступне засідання уряду питання про створення незалежного Національного агентства із закупівлі ліків. Про це Арсеній Яценюк заявив сьогодні на засіданні уряду, передає «УНІАН».

«Я думаю, що прийшов час вивести функцію закупівлі лікарських засобів з-під Міністерства охорони здоров’я. Тому я прошу (міністра – ред.) на наступне засідання уряду винести рішення про створення незалежного Національного агентства із закупівлі лікарських засобів і медичних препаратів», – сказав Арсеній Яценюк.

Він зазначив, що це рішення має «попустити» деякі політичні сили в питанні боротьби за крісла, зокрема за крісло міністра охорони здоров’я.

«Номінаційний комітет, міжнародні організації, які призначать керівника і будуть контролювати закупівлі лікарських засобів та медичних препаратів за державні кошти», – підкреслив прем’єр-міністр.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров’я України та Програма розвитку ООН в Україні уклали договір, що дає можливість закупити лікарські засоби та вироби медичного призначення для реалізації державних програм через відкритий та прозорий механізм міжнародних закупівель вже у 2015 році.

Добавить комментарий