В Україні створили реєстр педофілів

В Україні завершили базовий етап наповнення Єдиного реєстру засуджених за злочини стосовно дітей на сексуальному ґрунті. Він має стати запобіжником від контакту зі злочинцями. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Наразі за участі ювенальних прокурорів до реєстру внесли дані про всіх кривдників дітей, які вчинили злочини до його створення. Це більш ніж 600 злочинців. До автоматизованої електронної бази також увійшли ті, чия судимість за злочини знята або погашена.

Реєстр містить прізвище, імʼя, по батькові засудженого, дату народження, місце проживання чи перебування, відомості про злочин, за який його було засуджено. Також туди вноситимуть дані про кримінальне покарання, фактично відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду.

Доступ до реєстру матимуть визначені законодавством коло осіб. Окрім правоохоронців, доступ до реєстру отримають директори шкіл і дитячих садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.

«Завдяки цій можливості вони зможуть убезпечити дітей від контакту з особами, які вчинили кримінальні правопорушення на сексуальному ґрунті. І як результат у майбутньому — запобігання злочинності стосовно малолітніх та неповнолітніх», — йдеться у повідомленні.

Наразі ювенальні прокурори працюють над подальшим наповненням реєстру.