В Україні відновлюють аукціони з продажу об’єктів великої приватизації

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» щодо відновлення проведення аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації» № 1365-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року.

Цей закон дає змогу розпочати підготовку та проведення великої приватизації на аукціонах, які були призупинені з березня 2020 року через обмежувальні заходи, пов’язані з пандемією COVID-19.

Документом заборонено проведення в період дії карантину аукціонів зі зниженням стартової ціни; за методом вивчення цінових пропозицій, а також — приватизації шляхом викупу об’єктів великої приватизації. Державне майно дозволяється продавати лише на аукціоні, за умовами якого торги виграє покупець, який запропонував найвищу ціну та взяв на себе зобов’язання щодо виконання умов продажу.

«Попри корона­кризу, незмінною залишається наша ціль на приватизацію державних підприємств, які часто управляються вкрай неефективно і є розсадниками корупції. Більш того, щоб забезпечити швидке відновлення економіки після пандемії та зрос­тання добробуту наших громадян, ми повинні покращувати бізнес-клімат і створювати сприятливі умови для залучення в Україну інвестицій», — зазначив глава держави.

Слід додати, що закон набирає чинності на наступний день після опублікування.

Ярослава ХЛЄБНИКОВА
фото: з відкритих джерел