В Україні вступили в дію нові стандарти для дорожніх знаків

Від листопада на дорогах України з’явились нові дорожні знаки та нова розмітка. Оновлять і класифікацію доріг. Зміни також торкнуться старих вказівників — буде дещо змінено їхній дизайн. Усі ці нововведення проводяться у межах Конвенції про дорожні знаки та сигнали, тобто вони уніфікуються з країнами ЄС.

ПОЗНАЧКИ НА ДОРОЗІ

Зміни внесено до правил, прописаних у постанові Кабінету Міністрів, та почали діяти з 1 листопада. Одна з найсуттєвіших із них для водіїв — відтепер за межами населених пунктів швидкість пересування регулюватиметься і дорожньою розміткою.

«Рухатись 110 км/год заборонено, якщо на дорозі немає розмітки завширшки до 20 см, яка відокремлює потоки протилежних напрямків. Раніше розмітка могла бути від 15 до 20 см завширшки, а тепер залишили тільки один варіант. У правилах дорожнього руху вона більш «відома» як «розмітка 1.2», — говорить юрист Анастасія Андреєва.

Вона зазначила, що дане нововведення не поширюється на дороги, що розділені газоном чи металевими бар’єрами. Також нова розмітка з’явиться перед «лежачим» поліцейським, яка попереджуватиме водіїв про пере­шкоду. Позначками на дорозі виділятимуть зони паркування, наближення до кільця та територію біля шкіл.

ІНФОРМАЦІЙНІ ВКАЗІВНИКИ

Зміни торкнулись і знаків. Зокрема, на інформаційних вказівниках, які показують напрям руху, додадуть іще одну позначку — мінімальне або максимальне обмеження швидкості на смузі. З’являться такі знаки, як «Платна дорога» та «Кінець платної дороги/авто­магістралі». Знак, який раніше забороняв рух транспортних засобів, став дещо модифікований та на білому тлі додалась інформація, які саме заборонені.

Серед новинок — додались «сигнали» про початок та кінець «зони габаритно-вагового контролю» та «рух із застосуванням ланцюгів проти ковзання». Для тих, хто їздить електромобілями, є спеціальний новий знак — «електрозарядні станції». Для усіх, хто їздить за містом, новий знак нагадає, що потрібно вмикати ближнє світло фар — це «строк застосування денних ходових вогнів».

Також додались визначення, який саме вид громадського транспорту пересувається містом. Мають новий знак і шляховики. Тепер, коли дорожні роботи на стадії нанесення розмітки, — вони можуть використати відповідну позначку, яка виконана на жовтому тлі. Вводяться також знаки, які інформують про «діагональний пішо­хідний перехід» та «острівець безпеки».

РУХ ДВОКОЛІСНИХ

У змінах до ПДД прописали низку нововведень для велосипедистів. «Зокрема, для них упроваджують знаки, що позначають напрям руху двоколісних, суміжні смуги з автомобілем та вело­сипедний переїзд. Автомобілістів про велосипедну смугу попереджатиме відповідна позначка, а пішоходів — що перехід може бути суміжним для руху людей та двоколісних засобів», — говорить Анастасія Андреєва.

Крім того, в Україні з’явилось нове поняття державних доріг. Якщо раніше їх було лише три види: міжнародні, національні та регіональні, то тепер є ще й територіальна траса.

ТАМАРА БЄЛКІНА