В Україні хочуть «переселити» СІЗО за межі міст

Міністерство юстиції України має наміри перенести слідчі ізолятори та колонії за межі міст. Про це розповіла перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова, повідомляє Укрінформ.

«Ви розумієте, що сьогодні немає бюджетних коштів, щоб побудувати нову пенітенціарну систему і ми не просимо їх з бюджету. Сьогодні ми шукаємо механізми, які використовували наші міжнародні партнери. Коли, застосовуючи механізм державного приватного партнерства, залучивши інвестора, спочатку будувалася нова установа за межами міста, а на місці старої установи вже будувалися нові будинки», — сказала вона.

В Мін’юсті наполягають на тому, що всі колонії та слідчі ізолятори треба винести за межі міст. А почати планують з Лук’янівського ізолятору. «Всі ви знаєте, що цій будівлі більше 150 років. Найстаріша була побудована 1863 року. Всі ви бачили плісняву на стінах, каналізацію, яка майже не працює. Всі ви знаєте, в яких умовах знаходяться люди, до яких ще немає вироку суду», — каже Севостьянова.

В Мін’юсті ще не прорахували, скільки буде коштувати новий проект, але планують залучати інвесторів, а не використовувати бюджетні кошти.

 

Добавить комментарий