Дніпропетровщина першою в Україні зареєструвала в ProZorro лот на розробку проекту будівництва, – Валентин Резніченко

В системі електронних закупівель ProZorro з’явився перший лот на розробку проектно-кошторисної документації. Дніпропетровська облдержадміністрація запропонувала підприємцям позмагатися за право спланувати ремонт Верхівцевського навчально-виховного комплексу. Таку практику збираємося зробити традиційною, щоб підвищити якість проектів та побороти корупцію в цій сфері, зазначив  очільник області Валентин Резніченко.

«Раніше проектно-кошторисну документацію виготовляли одні й ті самі підрядники. В результаті ми зіткнулися з тим, що на деяких об’єктах проекти були неналежної якості. В процесі будівництва їх доводилося переробляти», – пояснив Валентин Резніченко.

Тепер поборотися за право виготовити проектно-кошторисну документацію запрошуватимуть не лише державні, а й приватні підприємства. Обиратимуть фірму через систему електронних закупівель ProZorro. Спостерігати за процесом зможе кожен бажаючий.

«Наступного року ми збираємося багато будувати. Конкурс дозволить обрати кращих підрядників, відтак якість проектів зросте. А значить – не доведеться витрачати кошти на їх доопрацювання та виправлення недоліків», – зазначив голова ОДА.

ProZorro – це система електронних торгів. Через неї укладають угоди до 300 тис. грн. на товари й послуги і до 1,5 млн. грн. – на роботи. Торги відбуваються в режимі он-лайн. Кожен може зайти на сайт http://bi.prozorro.org/ і подивитися, яка установа та за якою ціною придбала товари чи послуги. ProZorro – чудовий спосіб боротися з корупцією у державних закупівлях. За розпорядженням очільника області Валентина Резніченка Дніпропетровська облдержадміністрація перейшла на цю систему у вересні.

Добавить комментарий