В Україні є село-столиця неіснуючої тепер країни

Село Стільсько на Львівщині – столиця неіснуючої тепер країни – Білої Хорватії. Величезне стародавнє городище із підземним містом точно вразить вас не лише своїми масштабами, а й легендарністю. Пише “Україна туристична”.

Село Стільсько знаходиться на території Миколаївського району на пагорбах, що вкриті буковим лісом. Перша письмова згадка про нього датована 14 століттям.

Велика (її ще називали Біла) Хорватія (прадавня батьківщина сучасної Хорватії) – це колись чимала країна на території Прикарпаття. І саме це село, як виявилось зовсім нещодавно, було її столицею. Саме тут вирувало життя білих хорватів у 9-10 століттях, тут був справжній тогочасний мегаполіс у 250 гектарів.

Збереглися чимало пам’яток історії: скелі, печера, підземні лабіринти і навіть жертовники. Кажуть, що під усім цим існує ще й підземне місто. Доказ – підземні лабіринти.

А ще для любителів музейних експонатів у Стільську відкритий етнографічний музей, що розташований у приміщенні школи. Тут близько 460 експонатів, пов’язаний з історією поселення.

Залишити відповідь