В Україні заборонять полювати на лосей
Днями в Орхуському інформаційно-просвітницькому центрі Мінприроди відбулося обговорення введення заборони полювання на лося для порятунку його популяції.
В результаті було розроблено нормативно-правовий акт щодо введення заборони полювання на лося протягом 25 років на території України, адже популяція цих тварин знаходиться на межі зникнення в Україні, повідомляють у прес-службі Міністерства екології.
У 30-ті роки минулого століття в Україні нараховувалося лише 50-100 пар лося європейського. На початку 60-х років його чисельність різко збільшилася завдяки добрій охороні і кваліфікованим біотехнічним заходам, а головне – завдяки масовому переселенню лося до України із Росії і Білорусії. У середині 70-х років кількість тварин зросла до 17 800 голів. Не зважаючи на промисловий відстріл лося у 80-х роках (кожнен рік відстрілювалося до 7-8 тисяч особин), станом на 01.01.1991 року його чисельність становила 14796 особин. Впродовж 90-х років популяція лося в Україні значно зменшилась у зв’язку з нелегальним добуванням (браконьєрством) та погіршенням умов існування. У 2001 році в Україні нараховували 4846 особин.
Лося планували включити до Червоної книги України 2009 року, проте вид не отримав цього охоронного статусу. За останні роки популяція лося в Україні скоротилася з 14 до 4,5 тис. особин і продовжує скорочуватися.
Браконьєрство, нарівні з любительським полюванням, яке часто «перетікає» у браконьєрство, є одним з головних чинників знищення лосів в Україні, де існує таке ж скрутне становище з веденням мисливського господарства.
Тільки за даними Інтернету, в 2010—2016 рр. браконьєрські випадки відстрілу лося в Україні сталися в національних парках Ічнянський, Прип’ять-Стохід, а також в Коростишівському і Житомирському районах Житомирської області, в Новгород-Сіверському і Менському районах Чернігівської області, Ковельському районі Волинської області, Чигиринському районі Черкаської області. І це далеко не повний перелік.