В Україні запустили чат-бот для вагітних жінок «Буду мамою»

В Україні запустили чат-бот для вагітних жінок «Буду мамою». Це спеціалізований сервіс для вагітних, розроблений на основі відкритих даних. Він містить покроковий алгоритм, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу під час пологів і неонатальні послуги. Також жінки, які планують вагітність, знайдуть тут усю необхідну інформацію про свої права та гарантовані державою послуги.

Супровід вагітності та медична допомога під час пологів – це одні з пріоритетних послуг, які оплачує держава в межах Програми медичних гарантій. Прийоми лікарів у жіночих консультаціях, обстеження і перелік аналізів упродовж вагітності, а також медичні послуги під час пологів мають надаватися пацієнткам безкоштовно. Проте багато майбутніх мам не знають про свої права та можливість отримання таких послуг.

Щоб скористатися чат-ботом, жінці достатньо просто вказати тиждень вагітності, щоб отримати перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном. Й одразу знайти найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються без­оплатно, незалежно від місця реєстрації вагітної чи її фактичного місця проживання. Два кліки – і купа збереженого часу, нервів, сил та грошей.

«Демографічна криза, яка може бути спричинена війною в Україні, є серйозною загрозою для майбутнього нашої країни. Тому зараз дуже важливо підтримувати майбутніх мам. Роз­роблення чат-бота «Буду мамою» дасть змогу українським жінкам дізнатися про безоплатний супровід вагітності та пологів. Цей бот створено на основі відкритих медичних даних НСЗУ та у спів­праці з лікарями. Тож ми впевнені, що він стане незамінним помічником для кожної жінки, яка планує народити в Україні», – ділиться керівник з розвитку сфери відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України Михайло Корнєєв.

Над створенням чат-бота працювала група кваліфікованих розробників: представники громадських організацій й акушери-гінекологи. Крім того, чат-бот містить пам’ятки, які допоможуть захистити права пацієнток на безоплатні медичні послуги, перелік «червоних прапорців» – симптомів, які вказують на необхідність термінового звернення до лікаря, поради, як зібратися в пологовий будинок тощо.

Чат-бот доступний у Telegram та Viber.

ЯРОСЛАВА ХЛЄБНИКОВА