В Україні заснували Національний кіноконкурс документалок

Міжнародний фестиваль кіно та урбаністики «86» відкриває новий напрямок — національний конкурс документального кіно «Пальма Півночі». Про це повідомляє «Українська правда. Життя». Пише Укрінформ.

Метою конкурсу є пошук нових імен в українському кіно і їх підтримка на шляху до української та міжнародної аудиторії.

Символ конкурсу — соснова гілка — відсилає до нордичної естетики українського Полісся та унікального ландшафту міста Славутич. У травні 2016 року, під час ІІІ міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86» тут відбудеться перший публічний показ документальних фільмів, які змагатимуться за «Пальму Півночі».

Роботи фіналістів оцінюватиме міжнародне журі — знакові особистості сучасного документального кіно. Володар(ка) ґран прі отримає «Пальму Півночі» та грошову нагороду. Окремий приз чекає на переможця конкурсу глядацьких симпатій.

До участі у конкурсі запрошуються українські документальні фільми тривалістю до 45 хвилин, завершені у 2014-2016 роках. Конкурс відкритий до різних жанрів документального кіно, в тому числі документальної анімації, експериментальної документалістики, докуфікшну (комбінації документального та ігрового кіно). Жанровими орієнтирами можуть бути будь-які фільми з програми фестивалю 2014 і 2015 років, проте відповідність темам фестивалю «86» не обов’язкова.

Умовою участі в конкурсі «Пальма Півночі» є країна виробництва (Україна / АР Крим / копродукція) чи самоідентифікація авторки/-а (на основі українського громадянства, етнічної приналежності, місця проживання чи географічного походження). Перевага надаватиметься дебютам і фільмам, які раніше не демонструвалися. Кінцевий термін подання аплікацій — 29 лютого 2016 року.

Добавить комментарий