В Україні змінилася процедура перереєстрації авто

Кабінет Міністрів України на початку вересня прийняв нову постанову, згідно з якою в країні змінилася процедура реєстрації транспортних засобів. Відтепер оформити договір купівлі-продажу та замовити номери для авто можна онлайн. А експертне дослідження транспортного засобу виокремлено як спеціальну послугу. Після її проходження власник авто отримує «сертифікат», який дійсний упродовж 10 днів.

НОВІ ЗМІНИ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

До введення воєнного стану сервісні центри надавали послуги онлайн, але з початком повномасштабного вторгнення рф зазначену процедуру призупинили для безпеки даних громадян, а тепер починають відновлювати. Серед основних пріоритетів – онлайн-реєстрація транспортних засобів. У вересні Кабінет Міністрів вніс зміни до процедури постановки на облік та реєстрації автомобілів, інших колісних засобів.

«Транспортний засіб під час реєстрації не буде оглядатись, натомість така процедура передуватиме реєстрації авто для видачі номерів. Тобто, власник може в будь-який момент приїхати до сервісного центру МВС, пройти експертизу та отримати висновок, який буде дійсний упродовж 10 діб. Тобто у людини є 10 днів, коли можна продати чи переоформити авто, як у сервісному центрі, так і онлайн, у «кабінеті водія» чи на сайті послуг «Дія», – сказав заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в області Юрій Підопригора.

ОКРЕМА ПОСЛУГА

Виділення експертного дослідження як окремої послуги не означає його відміни. Проходити процедуру все одно потрібно. Експерти, як і раніше, будуть знаходитись у сервісному центрі, на своїх місцях. Головна мета такого дослідження – перевірка вузлів та агрегатів машини; виявлення чинників знищення або підробки ідентифікаційних номерів авто, документів; виявлення викрадений це транспортний засіб чи ні.

«Під час проведення дослідження присутність власника авто обов’язкова. Це відбувається до того, як будуть надаватись документи для переоформлення транспортного засобу. Процедура платна. Дізнатися все про авто вітчизняного виробництва коштуватиме 244 грн, іноземне – 303 грн», – зазначив заступник директора Дніпровського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Аркадій Морохов.

Зауважимо, раніше така процедура проводилась безпосередньо до перереєстрації автомобіля та отримання номерних знаків. Купити чи продати машину можна було, тільки уклавши договір у сервісному центрі. Нині ця послуга здійснюється онлайн.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!