В Україні змінили правила реєстрації автомобілів

В Україні змінились правила реєстрації та перереєстрації автомобілів. Тепер у багатьох випадках експертне дослідження обов’язкове, проходити його можна перед продажем машини, а не під час укладання угоди, та в будь-якому населеному пункті.

РІЗНІ МІСЦЯ

Від середини грудня в Україні внесено зміни до системи реєстрації та перереєстрації автомобілів. Передусім стосуються вони проведення експертного дослідження, яке раніше відбувалось безпосередньо під час оформлення угоди про купівлю авто і тільки при сервісному центрі.

Відтепер для проведення експертного дослідження власник авто може звернутись до Експертної служби МВС або інших державних спеціалізованих установ, що ведуть судово-експертну діяльність. А їхній висновок обов’язковий під час перереєстрації машини з одного власника на іншого, реєстрації вживаного авто, ввезеного з-за кордону або відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, якщо воно було видане до 1 вересня 2019 року. Також потрібен він буде і під час перереєстрації машини після отримання її у спадок.

«Дата 1 вересня 2019 року — саме з цього часу Експертна служба МВС почала долучати до бази даних про кожен оглянутий або досліджений транспортний засіб фото цієї автівки. Відтепер результати експертного дослідження разом з фотоілюстраціями вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів і зберігатимуться в ньому весь цикл «життя» транспортного засобу», — пояснили у пресслужбі регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в області.

Така експертиза проводиться, аби визначити, чи співпадають номери на кузові авто з номерами, вказаними у документах на машину, а також фактів знищення, підроблення, зміни номерних вузлів та агрегатів на авто чи підробки документів на транспорт.

КОМУ НЕ ПОТРІБНО

Тобто, тепер власник машини може пройти експертизу в будь-якому населеному пункті. Отриманий висновок буде дійсний упродовж 10 днів. Переоформлювати авто можна також у будь-якому сервісному центрі, місце експертизи та переоформлення можуть бути навіть у різних містах.

«В майбутньому, отримавши експертний висновок, власник авто може провес­ти реєстраційні дії з машиною, тобто переоформити її на іншу людину за допомогою тільки смартфона, а офлайн-процедура укладання договору про купівлю та продаж авто буде займати не більше 20 хвилин», — зазначають у сервісному центрі ГСЦ МВС в області.

При цьому експертне дослідження не проводиться, якщо людина при­дбала машину з салону, змінила прізвище, перереєструвала її після встановлення в авто ГБО або втратила номерний знак. Також не потрібно звіряти номери на авто в разі відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, якщо це було після 1 вересня 2019 року, якщо машина була отримана за договором фінансового лізингу або людині потрібно отримати чи повернути реєстраційні документи для виїзду за кордон.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел