В Україні змінили правила реєстрації автомобілів

В Україні змінились правила реєстрації та перереєстрації автомобілів. Тепер у багатьох випадках експертне дослідження обов’язкове, проходити його можна перед продажем машини, а не під час укладання угоди, та в будь-якому населеному пункті.

РІЗНІ МІСЦЯ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Від середини грудня в Україні внесено зміни до системи реєстрації та перереєстрації автомобілів. Передусім стосуються вони проведення експертного дослідження, яке раніше відбувалось безпосередньо під час оформлення угоди про купівлю авто і тільки при сервісному центрі.

Відтепер для проведення експертного дослідження власник авто може звернутись до Експертної служби МВС або інших державних спеціалізованих установ, що ведуть судово-експертну діяльність. А їхній висновок обов’язковий під час перереєстрації машини з одного власника на іншого, реєстрації вживаного авто, ввезеного з-за кордону або відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, якщо воно було видане до 1 вересня 2019 року. Також потрібен він буде і під час перереєстрації машини після отримання її у спадок.

«Дата 1 вересня 2019 року – саме з цього часу Експертна служба МВС почала долучати до бази даних про кожен оглянутий або досліджений транспортний засіб фото цієї автівки. Відтепер результати експертного дослідження разом з фотоілюстраціями вносяться до Єдиного державного реєстру транспортних засобів і зберігатимуться в ньому весь цикл «життя» транспортного засобу», – пояснили у пресслужбі регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в області.

Така експертиза проводиться, аби визначити, чи співпадають номери на кузові авто з номерами, вказаними у документах на машину, а також фактів знищення, підроблення, зміни номерних вузлів та агрегатів на авто чи підробки документів на транспорт.

КОМУ НЕ ПОТРІБНО

Тобто, тепер власник машини може пройти експертизу в будь-якому населеному пункті. Отриманий висновок буде дійсний упродовж 10 днів. Переоформлювати авто можна також у будь-якому сервісному центрі, місце експертизи та переоформлення можуть бути навіть у різних містах.

«В майбутньому, отримавши експертний висновок, власник авто може провес­ти реєстраційні дії з машиною, тобто переоформити її на іншу людину за допомогою тільки смартфона, а офлайн-процедура укладання договору про купівлю та продаж авто буде займати не більше 20 хвилин», – зазначають у сервісному центрі ГСЦ МВС в області.

При цьому експертне дослідження не проводиться, якщо людина при­дбала машину з салону, змінила прізвище, перереєструвала її після встановлення в авто ГБО або втратила номерний знак. Також не потрібно звіряти номери на авто в разі відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, якщо це було після 1 вересня 2019 року, якщо машина була отримана за договором фінансового лізингу або людині потрібно отримати чи повернути реєстраційні документи для виїзду за кордон.

ТАМАРА БЄЛКІНА

фото із відкритих джерел

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!