В якому стані насправді перебував Центральний міст у Дніпрі (фото)

Капітальний ремонт Центрального мосту в Дніпрі показав реальний стан споруди. Ремонтники, які нині працюють на мосту, кажуть: якби роботи не розпочалися, максимум через 2 роки переправа могла б просто впасти. Наразі робітники працюють у дві зміни. На частині мосту в напрямку лівого берега знято асфальтне покриття. Тут також почали встановлення бетонних відбійників.

«Якби капітальний ремонт Центрального мосту не розпочали цьогоріч, максимум через рік-півтора він би просто розвалився. Маємо пошкодження опор, крайніх балок і деформаційних швів. Не було правильного відведення води. Бетон просто кришиться», – розповів директор генпідрядної організації Михайло Світлинець під час огляду мосту 28 квітня.

За його словами, так званий розтин мосту показав набагато гірший стан переправи, ніж попереднє обстеження. Перекриття, які підтримують тротуарну частину, проіржавіли, тому бетонні шматки мосту могли почати падати просто на проїжджу частину. Дев’ять мостових балок – в аварійному стані й три з них необхідно повністю замінити. Якби ремонтники не взялися за цей етап робіт, споруда могла б почати просідати і згодом – обвалитися разом із людьми та автівками.

У найгіршому стані частина мосту, що ближче до лівого берега. Роками споруда потерпала від надмірно товстого шару дорожнього покриття. Бетон тут деформувався настільки, що розсипається просто в руках. За п’ять десятиліть експлуатації без капітального ремонту шви на мосту зносилися та почали пропускати воду. У жалюгідному стані знаходилися також опори стовпів. Конденсатом зруйноване асфальтне полотно.

Нагадаємо, що наразі рух мостом дозволений лише громадському транспорту та спецавтомобілям. Попри попередні прогнози, перекрити міст повністю необхідно буде лише на 10 днів. Закінчити роботи, вартість яких становить 171 млн грн, у мерії планують до кінця року.