Вчені знайшли найвище у світі тропічне дерево

Вчені виявили найвище у світі тропічне дерево. Як зазначається, дерево висотою понад 100 метрів знайшли у тропічному лісі на острові Борнео. Щоб виміряти висоту, вченим довелося піднятися на верхівку з рулеткою. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на ВВС.

Дерево, яке належить до виду Shorea faguetiana, або жовтих меранті, вже отримало власну назву Menara, що в перекладі з малайської означає «вежа». Рекордсмен “сховався” в заповіднику Данум, що і врятувало його від знищення.

Дослідниця з Університету Ноттінгема зазначила, що знахідка є важливою і її варто оберігати. Вважається, що це дерево також може бути найвищою квітковою рослиною у світі.

Високі дерева зазвичай шукають з літака за допомогою лазерного сканування. Але для отримання точної інформації про розміри, вченим завжди доводиться вдаватися до рулетки.

Попри значні розміри, «Вежа» трохи не дотягує до звання «найвищого» дерева у світі. За останніми даними, найвищою визнана секвойя Гіперіон, яка росте в парку Редвуд в Каліфорнії (115,61 метра).

Фото: UNDING JAMI