Вчені з’ясували, від кого з батьків залежить рівень інтелекту дитини

Деякі з «генів інтелекту» працюють тільки в тому випадку, якщо передаються від матері, адже гени, що визначають розвиненість інтелекту, пов’язані з Х-хромосомою. У жінок цих хромосом дві, а у чоловіків – одна.

При спадковості від батька вони «вимикаються». Гени батька разом з клітинами акумулюються в лімбічній системі головного мозку, що відповідає за настрій і інстинкти. Також система контролює ряд важливих функцій — секс, голод, агресію. А ось материнські клітини акумулюються в корі головного мозку, де лежать основні когнітивні функції (пам’ять, мислення, сприйняття і мова).

Однак, звичайно, рівень інтелекту не завжди зумовлений генами. Вчені з Університету Міннесоти стверджують: діти, які мають потужний зв’язок з матір’ю, могли грати в складні символічні ігри вже у віці двох років. А у випадках якихось проблем діти краще їх переносили, менше турбувалися. Інше дослідження говорить про те, що емоційно залучені й уважні матері мали дітей з великим об’ємом гіпокампу — зони мозку, що відповідає за навчання, пам’ять і стресові реакції.

Добавить комментарий