«Велике будівництво»: Регіони отримали можливість самостійно звертатися до ЄБРР по кредити на дороги

Сьогодні не існує перешкод для звернення ОДА безпосередньо до ЄБРР про виділення кредитів на відновлення місцевих доріг у рамках президентської програми «Велике будівництво». Про це на форумі «Управління місцевими дорогами» сказав голова Укравтодору Олександр Кубраков, повідомляє Укрінформ.

«Зараз, щоб не витрачати час, так само як робимо ми, потрібно працювати з ЄБРР. ЄБРР кредитує обласні державні адміністрації. Ті зміни, які вносилися до Бюджетного кодексу, підходять банку, влаштовують його. Раніше не кредитували саме через те, що не вистачало цих речей… Є кредити на 10-15 років, які набагато дешевші, які легко обслуговувати», — повідомив подробиці Кубраков.

За його словами, питання співпраці ЄБРР з місцевими адміністраціями обговорювалося на нещодавній зустрічі з представниками ЄБРР, і на цей час банк готовий надати кредити п’яти або шести областям.

«Тому я всіх закликаю (звертатися до ЄБРР — ред.) — хто перший добіжить до них, з ким буде їм зручніше працювати», — сказав голова Укравтодору.

Нагадаємо, нещодавно заступник керівника Офісу Президента, координатор президентської програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко повідомив про початок реалізації в Україні програми «Велика реставрація», в ході якої упродовж трьох років будуть відновлені 150 об’єктів культурної спадщини і дороги до них.