Великий бізнес Сходу задекларував до сплати 2270,5 мільйонів гривень податку на додану вартість

Як повідомив виконуючий обов’язки начальника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Богдан Катрушин, у січні 2021 року платниками Східного МУ задекларовано до сплати 2270,5 мільйонів гривень податку на додану вартість, що більше в порівнянні з попереднім місяцем на 573,6 мільйонів гривень або на 33,8 відсотків, та в порівнянні з відповідним місяцем минулого року на 530,2 мільйонів гривень або на 30,5 відсотків.

За підсумками декларування ПДВ платниками Східного МУ збільшено показник податкової ефективності в порівнянні з попереднім періодом на 0,27 відсоткових пунктів, в порівнянні з відповідним періодом минулого року – на 0,22 відсоткових пунктів до рівня 2,25 відсотків.

Найбільші суми податку на додану вартість задекларували підприємства таких галузей економіки як:

виробництво електроенергії — 279 мільйонів гривень;

виробництво чавуну, сталi та феросплавів — 249 мільйонів гривень;

добування кам’яного вугiлля -242 мільйони гривень;

роздрiбна торгiвля в неспецiалiзованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами — 213 мільйонів гривень.

 Ми вдячні представникам великого бізнесу, які сумлінно сплачують податки – зазначив виконуючий обов’язки начальника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Богдан Катрушин. – Адже це принципово важливо для забезпечення стабільного наповнення бюджету Держави для здійснення соціальних виплат та підтримки населення.  Сумлінна сплата податків  — це і є справжня соціальна відповідальність. Важливо, що бізнес це розуміє.