Вероніка Коміссар: «На Дніпропетровщині є взаємодія з владою»

Перший заступник голови громадської ради при Дніпропетровській облдержадміністрації, представниця ГО «Майдан-Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар розповіла «Вістям» про цілі та завдання громадської ради при ДніпроОДА, механізм взаємодії з владою та як громадяни можуть долучитися до вирішення питань і подати свої пропозиції.

– Вероніко, розкажіть про досягнення ради.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

– Найголовніше – у нас є взаємодія з обласною владою. Вона пряма й тісна. Не всі області мають змогу вести конструктивний діалог з владою та бути почутими, та нам пощастило. Якщо є ідеї та пропозиції – це все обговорюється і підтримується. Також серед найпомітнішого – залучення громадян до діяльності ради. Особливо це стосується молоді. Було проведено 4 масштабних заходи, в яких взяли участь саме представники молодіжних рад області, студенти, школярі. Це історичні круглі столи, святкування державних свят, участь молоді в державних процесах та спортивних заходах, обговорення питань євроінтеграції. Для того, аби розширити знання про Європу багато зусиль докладає заступник голови громадської ради Олена Зима. Активну участь у роботі та злагодженому функціонуванню ради бере її голова Олександр Мотрюк.

– Наведіть, будь ласка, яскравий приклад  діяльності ради останнім часом?

– До нас звернулись мешканці одного з районів, де протікає Оріль, із проханням посприяти створенню національного природничого парку, і завдяки нашому комітету з питань екології, який очолює Віктор Каракуця, та спільно із профільним департаментом обласної державної адміністрації ми змогли знайти порозуміння і парку таки бути. Отже, у нас повна взаємодія з владою щодо саме конкретних речей, ми не просто консультативно-дорадчий орган. Дуже гостро стоять питання відносно транспортної та дорожньої сфер. У профільному комітеті головує Сергій Ненасін, він докладає багато зусиль для вирішення питань. Люди хочуть контролювати ці процеси, бачити якісні зміни, відчувати їх. Ми над цим працюємо та вже маємо певні успіхи.

– Розкажіть більш докладно про механізм співпраці з ОДА.

– Якщо рада прийняла рішення, то делегуємо представника до потрібного комітету і подаємо відповідний запит, потім отримуємо відповідь і залучаємо людину до комітету. Член ради відвідує всі засідання, має право дорадчого голосу, і таким чином відбувається взаємодія. Також співпрацюємо на етапі подання пропозицій. Наприклад, на певне державне свято чи визначну подію ми хочемо провести «круглий стіл», обговорити питання, послухати істориків. Приходимо, викладаємо пропозиції – влада завжди підтримує наші заходи. Співпрацюємо в рамках дискусійного клубу «Дніпро Лайф». Діалог громадськості відбувається в ОДА, вони бачать нас, чують настрої людей, кожен хоче передати свою позицію і бути почутим, тож відмов не маємо. Нещодавно зустрічались із керівниками департаментів для вирішення поточних питань громадської ради, у тому числі щодо звернень громадян.

– Які плани громадської ради?

– Виконати все,що накреслили. Після створення громадської ради всі члени із ентузіазмом взялись до роботи. Всі хочуть реалізувати свої ідеї, і тому зараз ми прагнемо утілити їх до звітного періоду в грудні. Наразі беремо участь у різних комісіях, у деяких – вже йде плідна співпраця, в інших на 2019 рік плануємо подати свої кандидатури і виконувати повноцінно функції. Також маємо на меті розробку громадських експертиз і їх проведення.

Автор Анастасія Нефретова,

фото автора

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!