Військові Дніпропетровщини підтримують надання офіційного статусу добровольчим батальйонам

В Україні обговорюють Проєкт Закону про основи національного спротиву. Командир добровольчого підрозділу Олександр Писаревський каже: нарешті такі батальйони матимуть офіційний статус. А отже – зросте їх ефективність. 

«Закон регламентує існування добровольчих батальйонів. Раніше як було? Потрібно захищати країну – хлопці самі організувалися та побігли в бій. Все це – неофіційно», – зазначив Олександр Писаревський. 

У 2014-2016 роках він сам керував добровольчим підрозділом. Тому не з чуток знає проблеми, з якими стикаються такі батальйони. 

«Проблем було багато. Де брати боєприпаси, обмундирування, їжу, медикаменти. Та все! Закон врегулює ці питання. Добровольчі підрозділи матимуть статус, підтримку», – наголосив Олександр Писаревський. 

Ще один аспект законопроєкту – підготовка громадян до національного супротиву. 

«В умовах війни потрібно підсилювати навчання. От спитай зараз пересічного українця: що будете робити, якщо завтра – війна. А вони не знають!», – сказав Олександр Писаревський. 

Ключове значення має і розвиток системи військової освіти, додав він.   

«У 2014 році хлопці проходили двотижневе навчання та відправлялися в бій. Через недостачу знань ми несли великі втрати. Тоді сам стикався з тим, що мало не на полі бою доводилося вчити, з якої сторони братися за автомат. Відтоді багато змінилося. Але вдосконалювати систему військової освіти й далі – принципове питання», – підкреслив Олександр Писаревський. 

Проєкт Закону про основи національного спротиву №5557 вніс до Верховної Ради  Президент України Володимир Зеленський. Він передбачає створення всеохоплюючої системи національного супротиву агресору. Планується залучати широкі верстви населення до тероборони на підконтрольних територіях. Та Руху опору – на окупованих.