Виставка однієї картини: в облдержадміністрації дніпропетровська художниця презентувала роботу про трагічні події на Майдані

Зажурена мати-Україна, сумна кача та герої Небесної сотні, які, наче птахи, відлітають в небо. Дніпропетровська художниця Ольга Рекун написала картину про трагічні події на Майдані, а сьогодні вперше показала її землякам. Презентація роботи відбулася в облдержадміністрації.

ODA_7964

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Відкривали виставку під звуки пісні «Плине кача». Саме вона надихнула художницю намалювати картину про Героїв Майдану.

«Поштовхом до створення цієї роботи стала моно-вистава в театрі Шевченка «Я вам цей борг ніколи не залишу». Ця мелодія була майстерно вплетена в сюжет. Чоловік поряд плакав. Я теж не стримую сліз, коли чую пісню, яка завжди нагадує про трагічні втрати під час Майдану, – розповіла Ольга Рекун. – Я подумала: а що, як передати ці емоції на полотні. Місяці три виношувала ідею. А потім виконала ескіз і взялася за роботу».  

ODA_7970
В центрі композиції – сумна кача та Небесна сотня, яка перетворюється на журавлів і летить в небеса. Художниця каже: ніколи не доводилося малювати картини на такі трагічні теми, тож творила з болем у душі. Відчули це і перші відвідувачі виставки.

«Душа Ольги Рекун – у цій картині. Там Україна волає, просить – любіть, бережіть, цініть землю, де ми народилися та живемо, щоб не було таких трагічних подій. Бо вже не сотня, а сотні молодих сердець віддано за наше щастя та мир», – поділилася враженнями від роботи Ольги Рекун відвідувачка виставки Світлана Полтавська.

ODA_7992

Це вже не перша виставка, яку влаштовує у своїх стінах облдержадміністрація, розповів заступник очільника області Гліб Пригунов.

ODA_8001

«До річниці подій, які відбулися два роки тому на Майдані, Ольга Рекун написала картину, і попросила її розмістити. Ми відразу ж відгукнулися та запропонували презентувати роботу в холі обладміністрації, – зазначив він. – Я думаю, що ми продовжимо таку співпрацю з митцями, і Дніпропетровщина побачить ще багато цікавих робіт».

ODA_8012

Протягом місяця картина «Плине кача» експонуватиметься в холі облдержадміністрації. Автор вже приймає пропозиції від держустанов та музеїв, які в подальшому хотіли б розмістити роботу в себе.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь