Віталій Купрій: Відмивання грошей Порошенком і його оточенням має міжнародний масштаб

 

Народний депутат, один з лідерів «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» Віталій Купрій пропонує залучити Службу фінансової розвідки Великої Британії до розслідування причетності Президента України Петра Порошенка й народного депутата Ігоря Кононенка до відмивання грошей в офшорній компанії Intraco Management LTD. Відповідне прохання міститься у листі народного депутата Послу Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

Посилаючись на дані журналістського розслідування головного редактора інтернет-видання «Четверта влада», Віталій Купрій нагадав, що з 2012 по 2015 роки компанія Intraco Management LTD здійснювала великі платежі в валюті й отримувала на свої рахунки перекази в 100, 200 і навіть 500 тисяч євро з рахунків інших офшорних компаній. При цьому в платіжних дорученнях для зв’язку вказувалася електронна пошта самого Ігоря Кононенка або пов’язаних із ним осіб. Із вказаного офшору переказували гроші на рахунок дочки Кононенка – Дар’ї, а також оплачували обслуговування літака, яким користується президент Петро Порошенко. Крім того, директором Intraco Management LTD є бізнес-партнер Порошенка Джеффрі Маджістрейт, який займається адмініструванням офшорних компаній для Президента України.

«Мною вже подані відповідні депутатські звернення до директора НАБУ Ситника, Генпрокурора Шокіна та начальника Управління МВС із повернення активів пані Тищенко. Вимога – розслідувати злочини з відмивання доходів і ухилення від сплати податків, а також вжити заходів для повернення незаконно виведених активів», – повідомив Віталій Купрій.

«Зазначена справа має міжнародний масштаб, тому має розслідуватись з урахування стандартів, які запроваджено міжнародною групою з протидії відмиванню брудних грошей «ФАТФ», – переконаний народний депутат.

Нагадаємо, під час візиту до Лондона у липні 2015 року директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник мав зустріч, зокрема, з представниками Служби фінансової розвідки Великої Британії та заявив, що Велика Британія має можливість ефективно розслідувати факти відмивання грошей. Візит спричинив скандал: до складу офіційної делегації Артем Ситник включив свою дружину та заступницю.

Добавить комментарий