Віталій Жмуренко: «Нові члени – це, перш за все, нові зобов’язання для регіональної ТПП»
Дніпропетровська торгово-промислова палата розпочала новий рік роботи, досягнувши нової мети – більше тисячі членів-підприємств, які приєднались до цієї дружньої бізнес-родини. Це робить Дніпропетровську ТПП другою після київської в Україні.
«Щоразу ДТПП, приймаючи нових членів, бере на себе нові зобов’язання. Сьогодні нам довіряють наші зарубіжні партнери, обласна влада, і найголовніше – більше тисячі підприємств регіону» – зазначив президент Дніпропетровської торгово-промислової палати Віталій Жмуренко.
«В Україні ми також займаємо друге місце за кількістю послуг після Одеси, але там свої переваги, які надає порт. Найбільш тісно ми співпрацюємо із німецькими партнерами. У планах на цей рік – візити до В’єтнаму, США та Бразилії. Торгово-промислова палата розвивається і разом ми подолаємо будь-які бар’єри», – додав президент ДТПП Віталій Жмуренко і привітав нових учасників регіонального бізнес об’єднання, яких з початку року вже тринадцять.
На рік член торгово-промислової палати сплачує 2500 грн., але це досить символічна сума, враховуючи обсяг послуг, які надає ТПП.
«Ми робимо все, аби ви більш стабільно і впевненіше почували себе у своїй справі, могли правильно визначити стратегію завтрашнього дня. Ми хочемо, аби ви в нас бачили своїх партерів. Адже тут ви зможете знайти відповіді на будь-які питання – від сертифікації до реєстрації інтелектуальної власності», – зазначила перший віце-президент Ніна Алехнович.
Віце-президент – начальник управління зовнішньоекономічних зв’язків Сергій Кучерявенко підкреслив важливість масштабних проектів ТПП – співпраця з ЄБРР (на базі Дніпропетровської ТПП у партнерстві з Європейським банком Реконструкції та Розвитку в рамках ініціативи EU4BUSINESS Європейського Союзу, функціонує Центр підтримки бізнесу в Дніпрі, головна задача якого – створення ефективної інфраструктури підтримки малого і середнього бізнесу в регіоні), різноманітні тренінги та курси, питання розвитку експорту, проект «Зелена палата. Ініціатива сталого розвитку», що реалізується в регіоні за підтримки Програми сприяння «зеленій» модернізації української економіки, яку втілює Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Уряду Німеччини.
«У нас досить амбіційні плани на майбутнє. Ми плануємо розширювати членську базу Палати. Послуги сертифікації, експертизи, штрих-кодування, інформаційні, патентно-ліцензійні та перекладацькі сервіси є затребуваними в регіоні. І в наших найближчих перспективах – оперативне надання необхідних для бізнесу документів за системою «єдине вікно», – підкреслив він.
Аналітик ЄБРР Тетяна Денисова презентувала послуги та інструменти підтримки підприємств малого та середнього бізнесу, які пропонує ЄБРР в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союзу. «В Україні вже діють 15 центрів підтримки бізнесу. Дніпровський заснований саме на базі Дніпропетровської торгово-промислової палати», – зазначила вона.
Також Тетяна Денисова вручила сертифікат учасникам, які успішно завершили тренінг з питань бізнес-діагностики для консалтингу в рамках серії тренінгів «Розвивайте свій консалтинговий бізнес», розробленого ЄБРР в рамках проекту EU4Business Європейського Союзу.
Палата активно застосовує новітні освітні методики, які допомагають підприємцям швидше і простіше інтегруватися в нових умовах та освоювати перспективні для українських товаровиробників ринки. Понад двадцять послуг та кваліфіковані працівники зроблять все, аби ви не загубились у непростому світі малого та середнього бізнесу.
Дарина Сухоніс