Витоки роду: у Дніпрі презентували генеалогічний альманах

Уже не один рік у нашому місті діє «Дніпровське генеалогічне товариство» (ДГТ). Це культурно-просвітницьке та науково-дослідницьке об’єднання громадян, які досліджують власні родоводи та родоводи видатних особистос­тей Придніпров’я. Нещодавно товариство провело ювілейне, 100-те засідання та презентувало нову, четверту збірку власного генеалогічного альманаху «Витоки», одним із співзасновників якого є відомий історик Ігор Кочергін.

Цікаві ­засідання

«Дніпровське генеалогічне товариство» було засновано у 2008 році. Ініціатором його створення стала група постійних членів краєзнавчого клубу «Ріднокрай», що з кінця 1990 року діє при краєзнавчому відділі Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки. До його складу залучені люди різного віку, професій, уподобань, але усі вони бажали досліджувати своє коріння, історію роду.

Ось і нині «Дніпровське генеалогічне товариство» у формі клубних зібрань діє при краєзнавчому відділі наукової бібліотеки. Засідання відбуваються цікаво, члени товариства доповідають про власні дослідження, пошуки, знахідки, проводять наукові диспути й отримують консультації професійних істориків, більш досвідчених колег тощо.

Головна мета – популяризація генеалогічних досліджень серед населення обласного центру та загалом області. І у цьому товариство досягло чималих результатів за роки роботи. Багато тих, хто бодай один раз ставав учасником засідання лише з цікавості, нині ретельно досліджують свій родовід, а разом із ним й історію рідного краю. Дехто став уже справжнім краєзнавцем. Частина членів ДГТ публікувалась у друкованих виданнях, видає книги за результатами власних досліджень.

Відродження історії

Наприкінці 2012 року побачив світ перший випуск альманаху ДГТ «Витоки». До нього ввійшли півтора десятка статей членів товариства. Тоді історики нашого краю оцінили цей альманах як цінне видання, аналогів якому на Дніпропетровщині немає. «Витоки» й зараз пропонують читачам цікаві та змістовні дослідження. Нещодавня, четверта їхня збірка, теж містить багато статей.

Серед них є матеріал про родовід Ковальчуків – до цього древнього роду має пряме відношення редактор нашої газети Олексій Семенович Ковальчук. Статтю ж написала Таїса Миколаївна Ковальчук у спів­авторстві з Ігорем Кочергіним.

Розповідь про рід Ковальчуків розкриває не тільки історію однієї родини, а й глибоко торкається історії України та її народу в цілому, пояснює й причину переїзду українців з Волині на землі Придніпров’я.

Загалом, як вважають учасники «Дніпровського генеалогічного товариства», їхня робота сприяє відродженню історії України та навчає українців шанувати свій рід, пишатися своїм корінням, що є одним із найдавніших у світі.

Анфіса Букреєва-Стефко,

фото автора