Воєнний стан: фінансова державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що 15.03.2022 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 12 березня 2022 року № 274 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 14 липня 2021 р. № 723» (далі – Постанова № 274).

Постановою № 274 внесено зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва, що затверджений постановою КМУ від 24 січня 2020 року № 28 «Про надання фінансової державної підтримки» із змінами, та до Порядку надання державних гарантій на портфельній основі і до Типового договору про надання державної гарантії на портфельній основі, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2021 року № 723 «Деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі».

Постановою № 274 для сільськогосподарських товаровиробників визначена фінансова державна підтримка передусім для здійснення весняно-польових робіт.

Фінансова державна підтримка надається з метою фінансування сільськогосподарських товаровиробників для провадження сільськогосподарської діяльності на період воєнного стану та протягом шести місяців після його припинення чи скасування.

Читайте нас в телеграмм-канале t.me/vestidpua

Таку фінансову державну підтримку можуть отримати малі та середні аграрні виробники з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 гектарів.

Державна фінансова підтримка передбачає:

— компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами до рівня 0 % річних;
— максимальна сума кредиту, на який поширюється компенсація відсоткової ставки, становить до 50 млн грн;
— термін дії кредиту – 6 місяців;
— для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному у Законі України «Про державну підтримку господарства України»;
— встановлення максимального розміру державної гарантії за портфельними кредитами до 80 %.
Заявникам слід звертатись до фінансових установ, де вони обслуговувались.

Постанова № 274 розміщена на державному сайті КМУ «Урядовий портал» за посиланням.