Впродовж двох років в області реконструюють 17 котелень, – Валентин Резніченко

На Дніпропетровщині знають, як заощадити на теплі. Секрет простий – газові котельні переводять на альтернативне паливо. Один з прикладів – Веселівська школа у Криворізькому районі, в якій навчаються майже 200 дітей.

котельня2

«Реконструкцію котелень розпочали з Криворізького, Межівського, Петриківського та Царичанського районів. На альтернативне паливо перевели чотири школи та одну лікарню. На це з обласного бюджету виділили понад 7,6 млн. гривень, – сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. – На цьому робота не завершується. У планах на 2016-й – ще 12 котелень».

котельня3

У першу чергу, котельні реконструюють там, де є гостра потреба. Однією з таких була школа у селі Веселе Криворізького району. Учні та вчителі потерпали від холодів роками. Температура у кабінетах сягала 10 градусів.

котельня4

«Котельня була застаріла, а рахунки за опалення – захмарними, – розповіла директор школи Катерина Панченко. – Щоб зовсім не змерзнути, скорочували перерви, приносили з дому обігрівачі, переносили канікули».

котельня5

 Тепер все змінилося. Старі газові котли замінили на нові. Їх три, проте один резервний. Працюють на пілетах, соломі та вугіллі. Подача палива ручна і автоматизована. Заступник голови ОДА Володимир Пруцаков зазначив, що на нову котельню з обласного бюджету було виділено 1,2 млн. гривень. Витрачені кошти окупляться вже за 1,5 опалювального сезону.

котельня6

Залишити відповідь