Вражаюча історія велетенського дуба на Дніпропетровщині (Фото)

Дібрівський ліс – унікальний заказник Дніпропетровщини — вражає своєю історією і флорою. Проте з Дібрівським лісом пов’язані й історичні сторінки нашого народу.

Як повідомляє dnipro.libr.dp.ua, в цьому лісі є віковий дуб-велет, біля якого свого часу був командний пункт легендарного Нестора Махно. Ще донедавна в лісі шумів величним гіллям Дуб Смерті. Довгий час побутувала думка, створювалися легенди, нібито на Дубі Смерті махновці вішали людей, які боролися або співчували радянській владі. Через це й дуб набув такої сумної слави. Проте ні в яких письмових документах або матеріалах немає жодної згадки про це.

Як свідчать місцеві старожили, на Дубі Смерті місцеві бандити різного кшталту, яких за радянської влади чогось усіх підряд називали махновцями, страчували випадкових людей, найчастіше з метою пограбування. Зараз на його рештках стоїть обеліск із каменю з зображення Н.І. Махна та меморіальною табличкою: «Дуб у народі прозваний «Дуб Смерті». Останкам дуба понад 400 років. У травні 2003 року біля спаленого Дуба Смерті було насаджено Коло Життя – з 5 молодих дубків.