Вражаюча історія велетенського дуба на Дніпропетровщині (Фото)

Дібрівський ліс – унікальний заказник Дніпропетровщини – вражає своєю історією і флорою. Проте з Дібрівським лісом пов’язані й історичні сторінки нашого народу.

Як повідомляє dnipro.libr.dp.ua, в цьому лісі є віковий дуб-велет, біля якого свого часу був командний пункт легендарного Нестора Махно. Ще донедавна в лісі шумів величним гіллям Дуб Смерті. Довгий час побутувала думка, створювалися легенди, нібито на Дубі Смерті махновці вішали людей, які боролися або співчували радянській владі. Через це й дуб набув такої сумної слави. Проте ні в яких письмових документах або матеріалах немає жодної згадки про це.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Як свідчать місцеві старожили, на Дубі Смерті місцеві бандити різного кшталту, яких за радянської влади чогось усіх підряд називали махновцями, страчували випадкових людей, найчастіше з метою пограбування. Зараз на його рештках стоїть обеліск із каменю з зображення Н.І. Махна та меморіальною табличкою: «Дуб у народі прозваний «Дуб Смерті». Останкам дуба понад 400 років. У травні 2003 року біля спаленого Дуба Смерті було насаджено Коло Життя – з 5 молодих дубків.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!