Все про звільнення з роботи під час відпустки

Я хочу звільнитись з підприємства, проте, зараз я знаходжусь у щорічній відпустці чи можу я зараз подати заяву про звільнення? З якого числа мене повинні звільнити та чи повинна я фактично відробляти 2 тижні?

На питання відповідає юрисконсульт ПП «Адвокатське бюро Олега Бовкуна» Циб Сергій Вікторович.  Відповідно до вимог ст. 38 Кодексу Законів про Працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Законом не передбачено відпрацювання двотижневого або іншого строку перед звільненням за власним бажанням. Стаття 38 КЗпП говорить про попередження про звільнення за 2 тижні (якщо немає поважних причин, що зобов’язують роботодавця розірвати трудовий договір у строк, в який просить працівник). Це означає, що працівник може попередити про своє наступне звільнення і під час відпустки або хвороби, подавши відповідну заяву.Відповідно до ст. 3 Закону «Про відпустки» на прохання працівника у разі його звільнення йому може бути надана невикористана відпустка із звільненням в останній день відпустки.  В цьому випадку днем звільнення варто вважати останній день відпустки, навіть у разі, якщо цей день буде за межами встановленого ст. 38 КЗпП двотижневого строку попередження про майбутнє звільнення.Законодавство не встановлює правил щодо обов’язкового звільнення у робочий день.

Працівника може бути звільнено й у вихідний для нього день (з дотриманням у день звільнення правила про видачу трудової книжки та копії наказу про звільнення) — це прямо передбачено ст. 116 КЗпП. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться у день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми  мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Відповідно до п. 4.2 Інструкції №58, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення то  власник або  уповноважений  ним  орган  в  цей  день надсилає йому поштове повідомлення  із  вказівкою  про  необхідність   отримання  трудової книжки.

Якщо у Вас виникли запитання: пишіть dnepropetrovsklawyer@gmail.com і ми дамо вам відповідь.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь