Художниця з Філіппін малює картини кавою

Полюбляєте смакувати заварною кавою зранку — не поспішайте викидати гущу. Нею можна малювати картини. Принаймні так робить філіппінка — Елла Хіполіто. Її кавові картини користуються неабиякою популярністю. Їх купують за сотні доларів. А ціна на деякі шедеври — сягає й тисячі.

На столі філіппінської художниці — полотно, пензлик і кава. Саме її Елла Хіполіто застосовує замість фарби. Для своїх картин вона бере не лише використану гущу. А й додає її до мелених зерен, аби отримати різні відтінки.

«Кава може бути будь-яка — і арабіка, і робуста. Головне — створити різні текстури. А для цього треба знати, як правильно змішувати гущу. Приміром, для золотавого кольору треба більш підсмажена кава. Я іноді міксую кілька способів обсмаження, щоби отримати потрібний відтінок», — говорить Елла Хіполіто, художниця.

Кожну роботу художниця малює від трьох до п’яти днів. Здебільшого Елла зображує тварин, пейзажі, карикатури та абстракцію. Каву для картин вона бере в знайомих — власників кав’ярень. Іноді купує сама. Адже її хобі не тільки приємне, а ще й прибуткове. За деякі картини люди готові дати навіть 1200 доларів.

«Так, це експериментально, каву не так часто використовують для малювання картин. Але в результаті виходить досить непогано. Людям подобається», — говорить Елла Хіпполіто.

Успіх з картинами надихнув філіппінську художницю спробувати себе як скульптора. Із цілих і мелених зерен вона ліпить різні фігурки — котиків, дерева, великі писанки.

«Це дивовижно, що вона виробляє з кави. Вдумайтеся, це справжній виклик робити мистецтво з того, що може зіпсуватися. А вона винайшла як давати каві друге життя», — говорить Джош Мойзес, менеджер художньої галереї.

Зупинятися на досягнутому філіпінська майстриня не збирається. Розмірковує, що ще можна виготовити з кави? Столичні галереї постійно замовляють її картини і скульптури. Оскільки роботи не тільки ваблять око, а ще й приємно пахнуть кавою, відвідувачі подекуди не можуть відмовити собі в купівлі ароматного шедевру.

Джерело: Подробиці

Добавить комментарий