Як дніпровський музей у гості ходив (Фото)

До Дня козацтва та Дня захисника України, у переддень свята Покрова Пресвятої Богородиці Музей українського живопису провів виставку-лекцію для учнів Маріїнської гімназії № 33 Дніпра.

28

 У актовій залі школи музейники сформували міні-експозицію з творів серії «Мамаї» дніпровського художника Олександра Нем’ятого.

124

«Мамаї Нем’ятого народилися у 2015. Вийшла ціла серія. Малював Олександр без упину. Творив, бо творилося. І один за одним з’являлися різні козаки, кожен із власними деталями, хто з люлькою, хто з бандурою. Відомо, що козак у думах і помислах українців уособлював народну силу духу, незламність волі в святій борні з поневолювачами. Зображення козака на народних картинах в час, коли запорозького війська вже не існувало, сприймалося як своєрідний пам’ятник героїчному минулому українського народу. Малювали «Козаків-Мамаїв» на полотнах і на стінах хат, на дверях і віконницях, на кахлях і скринях. Навіть на липових вуликах інколи з’являвся лик цього козарлюги», — зазначають у прес-службі музею.

192

Про образ козака в українській культурі та історії учням розповіла Світлана Павленко, старший науковий співробітник Історичного музею. Причому подавала досить вільно й практично мовою підлітків, адаптовано для шкільного сприйняття і ілюструвала власну доповідь слайдами. Отже, сумувати й позіхати на міні-лекції діти не встигли.

Динаміки додав виступ козаків осередку українського рукопашу «Спас»: «Спас яструб». Хлопці показали роботу зі зброєю і власним виступом заохотили учнів до вступу до козацького осередку, адже мати козацькі навички та фізичну підготовку корисно й у наш час!

Під завісу заходу діти отримали можливість поспілкуватися безпосередньо з автором серії творчих робіт «Мамаї» Олександром Нем’ятим. Автор зазначив, що художник живе у кожному, й малювати можна навчити навіть кота, але чи буде навчений тонкощам мистецтва малювати шедеври, залежить лише від творця, бо справжній художник творить серцем!