Як лікувати застуду природними напоями: три рецепти
Виявляється, що виключно на рослинній основі можна приготувати собі лікування. Ось три найкращі напої для боротьби із застудою.
- Малина
Малина з давніх-давен відома як потужний природний антибіотик. Вона добре збиває жар, зупиняє запальні процеси та надає потогінну дію. У цій ягоді міститься колосальний запас антиоксидантів.
Рецепт чаю з малиною:
- 2 ч. л. сушених ягід та листя малини
- 1 ч. л. сухих квіток липи
- 300 мл фільтрованої води температурою 85-90°C
Складаємо інгредієнти у скляну ємність, заливаємо водою, накриваємо блюдцем, обгортаємо рушником і настоюємо 30 хвилин, потім проціджуємо. Такий чай рекомендується пити у свіжому вигляді тричі на день. Якщо висушених ягід не знайшлося, можна використати малинове варення.
- Шипшина
Шипшина є ще однією уславленою антипростудною ягодою завдяки високому вмісту аскорбінової кислоти, що перевищує лимон та чорну смородину. Вона відновлює імунний захист і тонізує всі системи організму. До того ж шипшина має сечогінні та протизапальні властивості.
Рецепт настою з шипшини:
- 3 ст. л. сушених плодів
- 2 літри окропу
Промиваємо ягоди, розминаємо їх і заливаємо в термосі окропом. Укутуємо термос махровим рушником і залишаємо на ніч. Настій із шипшини можна пити протягом усього дня, особливо якщо відчувається нездужання чи болить горло.
- Лимон і корінь імбиру
Свіжий імбир рясніє антивірусними компонентами, які добре борються з інфекцією. Лимон підживлює організм вітаміном С, допомагає подолати загальний занепад сил, головний та м’язовий біль. Імбир та лимон надають спрямовану тонізуючу дію.
Рецепт напою з лимоном і імбиром:
- 3-5 см очищеного кореня імбиру
- 500 мл води температурою 80°C
- Сік з одного лимона
- Мед за смаком
Натираємо імбир на дрібній тертці, кладемо в чайник для заварювання, заливаємо водою, витискаємо лимонний сік з м’якоттю, додаємо мед. Якщо напій виходить занадто кислий, можна додати половину апельсина. Для тоншого аромату можна покласти трохи сушеної розтертої м’яти.
фото з відкритих джерел