Як мед допомагає зміцнити імунітет

Тягучий солодкий та запашний мед – це багате джерело заліза, кальцію та магнію. Мед відомий своїми антиоксидантними, протимікробними та протизапальними властивостями, пише Жіночий світ.

Завдяки своїм корисним властивостям, мед у всьому світі використовується для схуднення, лікування застуди, поліпшення якості сну, лікування опіків і ран, профілактики захворювань серця та навіть лікування похмілля. Він також виявився корисним для волосся та шкіри.

Також часто рекомендують вживати мед для зміцнення імунітету. Сирий мед надзвичайно корисний для травної системи завдяки антиоксидантним, противірусним, протигрибковим та антибактеріальним властивостям фітонутрієнтів. Фітонутрієнти – це сполуки, що захищають рослини від різних хвороб. Саме вони допомагають знищити хвороботворні бактерії в кишечнику.

Флавоноїди та поліфеноли, які діють як антиоксиданти, є двома основними біоактивними речовинами, що присутні в меді. Антиоксиданти допомагають нейтралізувати вільні радикали в організмі. Дослідження вчених з Мічиганського державного університету показало, що мед стимулює імунну систему.

Також відомо, що мед збільшує кількість Т та В лімфоцитів, антитіл, еозинофілів, нейтрофілів, моноцитів та природних кілерів під час первинної та вторинної імунної реакції в тканинній культурі.

Згідно з дослідженнями Департаменту імуногенетики Науково-дослідного інституту BuAli, Університету медичних наук Мешхеда, в Ірані, “спостереження показали, що цукор та нігеро-олігосахариди, наявні в меді, мають імуностимулюючий ефект.

Мед можна вживати різними способами. Наприклад, ложка меду та лимонний сік, розчинені в склянці теплої води, допоможуть очистити організм. Його можна додавати замість цукру до чаю, а також до різних маринадів. Крім того, мед може бути прекрасним доповненням до страв на зразок млинців.

фото: pixabay