Як мешканці Дніпропетровщини оформлюють субсидії

Опалювальний сезон набирає обертів, а в управліннях соцзахисту населення більшає роботи. Щотижня сюди надходять тисячі заяв на оформлення субсидії. Як проходить прийом документів та скільки часу це займає – читайте далі.

«З початком опалювального сезону бажаючих мати субсидію на Дніпропетровщині побільшало. Лише за останній тиждень за призначенням такої допомоги звернулися близько 11 тисяч родин, 9 тисяч її вже отримали, – розповіла заступник начальника управління забезпечення соціальних гарантій Дніпропетровської ОДА Олександра Довидовська. – Управління соцзахисту області працюють у режимі нон-стоп – консультують, приймають документи, призначають субсидії».

Щодня за призначенням субсидії до Центрального управління соцзахисту у Дніпрі звертаються до чотирьох десятків людей.

Подати документи на оформлення такої держдопомоги можна поштою, через igov.org.ua або особисто. Мешканцям до вподоби останній варіант, зазначає заступник начальника управління соцзахисту Центрального району у Дніпрі Людмила Захаренко.

«У Центральному управлінні соцзахисту є приймальня для консультацій та кілька спеціалістів, які приймають заяви та декларації. Якщо треба – допомагають їх заповнити», – зазначила Людмила Захарченко.

Подати документи на оформлення субсидії не складно, зазначають відвідувачі управління.

«Процедура не займає багато часу, а з документів при собі треба мати лише паспорт, код та особові рахунки комунальних платежів. Це потрібно для заповнення заяви та декларації», – поділилася пані Олена.

Чекати на призначення субсидії доводиться не довго – до 20 днів, кажуть у Центральному управлінні соцзахисту. Тут нагадують: подати документи на оформлення держдопомоги можна будь-коли. Вона призначається з першого числа місяця, у якому подана заява, і до завершення опалювального періоду. На наступні 12 місяців субсидія перераховується автоматично.

Після оформлення держдопомоги оплата за комунальні послуги не перевищуватиме 15 % доходу сім’ї. Решту оплатить держава.

Оформлення такої допомоги ні до чого господаря не зобов’язує. Субсидію повертати не потрібно, право власності на оселю не змінюється.

Прорахувати розмір субсидії можна самостійно за посиланням: http://teplo.gov.ua/calculation.

Субсидією на Дніпропетровщині користуються вже 463 тисячі родин.

Залишити відповідь