Як на Дніпропетровщині надають адміністративні послуги

Дніпропетровським управлінням Офісу великих платників податків ДФС протягом I кварталу 2019 року платникам податків надано 8 091 адміністративну послугу. Найбільшу кількість адміністративних послуг було надано по реєстрації книг обліку розрахункових операцій (3 465) та видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами державної фіскальної служби (2 232). Крім цього, за січень-березень 2019 року було зареєстровано 1 499 реєстраторів розрахункових операцій та 876 розрахункових книжок.

Також було видано 10 довідок про підтвердження статусу податкового резидента України та 9 довідок про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи). Для зручності платників зразки заяв та Інформаційні картки на кожну послугу, яка надається великим платникам, розміщено на суб-сайті Офісу великих платників податків за адресою officevp.sfs.gov.ua. У розділі «Діяльність» потрібно вибрати «Адміністративні послуги».

В Інформаційні картці, приміром, зазначено нормативно-правові акти, якими регламентується надання адміністративної послуги, порядок та спосіб подання документів, необхідних для отримання адмінпослуги, строк надання послуги. З метою забезпечення зворотного зв’язку з платниками податків щодо якості наданих адміністративних послуг в Інтернет-мережі розміщено поштову скриньку vpp.sdpi.dp.propozicii@sfs.gov.ua. Також відповідну поштову скриньку для збору пропозицій розташовано у холі адміністративної будівлі Дніпропетровського управління.

Скарг від платників податків на якість надання адміністративних послуг не надходило. Начальник відділу обслуговування платників Дніпропетровського управління Сергій Мулін зазначив, що електронні сервіси ДФС забезпечують комфортні умови платникам для пошуку необхідної інформації. Платники податків, які є суб’єктами електронного документообігу, мають можливість не відвідуючи центрів обслуговування платників за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника», створювати та надсилати електронні документи, отримувати в режимі реального часу цілодобовий доступ до інформації з реєстрів та електронних систем без створення та направлення окремих запитів, що значно економить час платникам та скорочує до мінімуму контакти з контролюючими органами