Як не почуватись втомленим після роботи

Якщо ви хочете бути більш сфокусованим на роботі і почуватись менш втомленим, вийдіть на коротку прогулянку під час обідньої перерви або помедитуйте в тихенькому куточку офісу. Вчені виявили, що наслідки такого відпочинку яскраво помітні наприкінці дня, за 30-60 хвилин до виходу з роботи додому. Розповідає “Українська правда. Життя”.

Науковці попросили сотню працівників із різних сфер змінити їхнє звичне проведення ланчу на 10 робочих днів. Половина учасників експерименту просто гуляли найближчим парком і концентруватись на природі. Інші піддослідні знаходили тиху місцину всередині офісу і робили серію дихальних вправ.

Обидві активності забирали в учасників щодня по 15 хвилин. Працівники виконували їх після обіду. За декілька тижнів до початку експерименту, під час його проведення і після людей просили оцінити рівень їхнього самопочуття, наскільки вони насолоджувались обідом і чи вдавалось відділити роботу від 15-хвилинного відпочинку.

Працівники з обидвох груп сказали, що після такої перерви вони краще концентруються, менше напружуються і краще почуваються порівняно зі звичним режимом обідньої перерви.

Більше учасники дослідження насолоджувались прогулянкою у парку, ніж релаксацією в офісі. Автори експерименту кажуть: вищий рівень задоволення пов’язаний з покращенням концентрації та зменшенням втоми. “Ми не були впевнені, чи буде користь від такого відпочинку через декілька годин після перерви”, – каже авторка дослідження Мар’яна Сіанеха.

Однак результати такої короткої перерви помітні уже наприкінці робочого дня. За словами науковиці, відпочинок у парку чи релаксація в офісі допомагають людям залишати роботу з великою кількістю енергії.