Як поводити себе в лісі, щоб не допустити пожежі

Сильна спека – небезпека для лісу. Про правила відпочинку за містом розповіли в управлінні цивільного захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації. Стати причиною пожежі у лісі може необережно кинутий сірник або недопалок. Серед основних причин займань й неправильно розведене або покинуте багаття.

Запобігти пожежі допоможуть прості правила:

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !
  • розпалювати багаття у спеку краще на піску або камені, біля водойм або на галявинах із зеленою травою;

    · усі легкозаймисті речі слід прибрати не менше, ніж на метр від вогню;

    · поблизу багаття треба поставити декілька ємностей з водою на випадок екстреного тушіння;

    · розводити вогонь можна тільки на підготовленій ділянці;

    · багаття має знаходитись на відстані не менше 3-х метрів від наметів.

«Щоб підготувати місце для вогнища, треба обкопати його навколо та зняти верхній шар ґрунту. Додатково можна розмістити по колу каміння, яке не дасть вогню вийти за межі майданчика», – наголошують в управлінні.

Для розведення багаття найкраще підходять сухі кора та трава, мох та гілочки. Хвою використовувати не слід. Вона добре горить, але розлітається іскрами, які можуть призвести до займань.

Не менш важливо правильно гасити багаття. Перед тим, як покинути ліс, вогнище треба залити водою, посипати землею та втрамбувати. Після цього необхідно зачекати 15-20 хвилин, переконатися, що вогонь не розгориться знову.

Якщо запобігти займання не вдалось, вогонь слід залити водою або засипати піском чи землею. Можна полити водою рослини, які знаходяться поруч з місцем займання. Про пожежу необхідно терміново повідомити рятувальну службу за номером 101.

На Дніпропетровщині – 9 лісгоспів та 1 заповідник. Їх загальна площа – 116,5 тис. гектарів.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь