Як українці ставляться до роботи вдома
Сьогодні все більше людей переходять на роботу в режимі онлайн, тобто працюють удома фрілансерами. Така діяльність має чимало переваг – людина може самостійно керувати часом і проектами, пропонувати свої послуги на міжнародному ринку та, відповідно, більше заробляти. Наприклад, у США в «домашніх» офісах працює третина американців. В Україні ж такий вид роботи поки що не набув широкої популярності.
НЕМАЄ КОНТРОЛЮ
Як свідчить опитування, проведене Міжнародним кадровим порталом hh.ua, кожен другий українець бажає знайти підробіток фрілансером для отримання додаткового заробітку. Та можливість повністю перейти на віддалену роботу розглядають менше п’ятої частини офісних співробітників. Головними факторами, що стримують людей від того, аби працювати виключно у «домашньому» офісі, є непостійний заробіток та відсутність гарантії оплати праці. Про це зазначили 53% і 43% респондентів відповідно. Також не подобається нашим співвітчизникам і те, що, працюючи вдома, не можна побудувати хорошу кар’єру – на це вказали 28% опитаних. Іншим не вистачає живого спілкування з колегами – цим незадоволені 26% респондентів. Декому складно примусити себе працювати, коли ніхто не контролює (13%). Ще 20% переконані, що фріланс не вважається серйозною роботою.
ЗА НАСТРОЄМ
Тих, хто хотів би працювати вдома, найбільше приваблює гнучкий графік – він улаштовує 68% опитаних. Можливість трудитися над декількома проектами одночасно і, як результат, – більше заробляти подобається 62% респондентів. До душі людям і шанс мінімізувати неприємне спілкування з керівництвом, а також змога працювати за настроєм. Майже третина вважають, що з переходом на фріланс з’являється більше вільного часу, й лише п’ята частина згодні із твердженням, що підвищується продуктивність праці. Наразі найбільше фрілансерів – у ІТ-сфері. Програмісти затребувані на міжнародному ринку, оскільки готові працювати за менші гроші, ніж їхні колеги з Америки чи Західної Європи, а виконують роботу так само якісно. Серед тих, хто заробляє вдома, також є журналісти, копірайтери, перекладачі.
АНАСТАСІЯ НЕФРЕТОВА