Як уникнути пліток на роботі
Недарма кажуть, що щасливі люди не пліткують про інших. Але неформального спілкування у колективі уникнути майже неможливо. Плітки народжуються в тому колективі, де співробітники не сильно завантажені своєю роботою. Крім того, такі чутки з’являються в компаніях, в яких погано поінформований колектив, а начальство спілкується з обмеженим колом довірених осіб. Класикою для любителів пліток є такі теми, як професійні перемоги і невдачі, помилки керівництва і навіть інтимні подробиці окремих колег (хто у що одягнений, і де живе, як живе і з ким живе). Тоді як же уникнути таких гострих ситуацій?
1. Думайте з ким ви відверті
Які причини появи пліток? Це обідня перерву, корпоративи, «перекури», тощо. Якими б милими і доброзичливими не здавалися вам ваші колеги, все ж не варто розголошувати аж надто особисті і інтимні моменти усім і кожному, інакше «зіпсованого телефону» не уникнете.
2. Намагайтеся абстрагуватися
Якщо ви знаєте, що про вас вже розпускають неприємні чутки, не варто панікувати, істерити і влаштовувати скандали, оскільки цим, крім появи нових пліток, ви нічого не доб’єтеся. Спробуйте не звертати уваги. Швидше за все, побачивши вашу байдужість до всього що відбувається, ваші колеги просто втратять інтерес вас обговорювати.
3. Баланс
Будьте в міру стримані, привітні і доброзичливі. Занадто відкриватися не варто, однак і бути «темною конячкою», яка тримається особняком і ні з ким не спілкується, – теж не кращий варіант. Справа в тому, що найчастіше саме такі люди провокують появу чуток навколо себе.
4. Не виправдовуйтесь
Якщо ви дізналися, що про вас пліткують, не варто виправдовуватись. По-перше, це наштовхує на думки про те, що все, що про вас кажучи, – дійсно правда. А по-друге, ваше життя виключно ваша особиста справа, і звітувати ви не зобов’язані.
5. «Принцип правильних чуток»
Іноді чутки можна вигідно використати на свою користь. Цей прийом може допомогти вам створити собі бажану репутацію.
6. Не беріть участь у пліткуванні
Банальне, але ефективне правило. Якщо ви не хочете, щоб чутки кружляли навколо вашої персони, то ніколи за жодних обставин не беріть участь в плітках про когось іншого. Цим ви нашкодите і собі, і іншим.
7. Знайдіть джерело пліток
Якщо ви знаєте, хто є основним постачальником пліток про вас, не опускайтеся до криків і гучних пояснень: максимально спокійно і холоднокровно поясніть йому, що вам це неприємно, і ви не хотіли б, щоб ситуація повторилася.
8. Шукайте плюси
Якщо вас обговорюють – ви попереду. Не пліткують тільки про мертвих і не цікавих людей. В кожному колективі завжди будуть плітки та розмови, головне те, як ви їх сприймаєте.
Дарина Сухоніс