На Дніпропетровщині відновили роботу понад 40 тис малих та середніх підприємств

На Дніпропетровщині уже працюють 70% малих та середніх підприємств. Відновили роботу понад 40 тис магазинів, перукарень, ресторанів, міні-пекарень, що закрилися на початку війни.

Найшвидше бізнес оживає у Дніпрі. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

 Одна з дніпровських мереж кав’ярень роботу у війну не припиняла. Навпаки, відкрила ще одну точку. Власниця Яна Рудка каже, давно про це мріяла. І війна не зашкодила планам.

«Попри все, ризикнула, бо маємо розвиватися. А людям потрібна кава. Зараз непросто із закупівлями, тому я також долучаюся до цього. Шукаю і привожу продукти, – розповіла Яна Рудка. – На новому місці намагаюся створити затишок для відвідувачів. Приміщення наповнюю рослинами. Є «живий куточок» із папугами. До нас приходять, аби відволіктися від буденності, поміркувати про приємне із горнятком кави».

 Баріста Дмитро Іванченко у професії уже понад 7 років. Раніше працював барменом у ресторані. Та більш до душі готувати саме каву. Каже, подобається створювати людям позитивний настрій, просто «намалювавши» вершками візерунок.

«Чудово, що навіть у такі важкі часи відкриваються кафе. Це і нові робочі місця, і позитив для місцевих. І величезний плюс для бюджету країни, – сказав працівник кав’ярні Дмитро Іванченко. – Довго шукав нову роботу. Ретельно перебирав пропозиції. Тут сподобалося і керівництво, і колектив. Багато людей приходить за кавою, і це тішить. День пролітає швидко».

 У кав’ярні вже зранку – багато відвідувачів.

«Ми із сусідом полюбляємо вранці пройтися, випити смачної кави. Добре, що з’явився такий заклад. Тут гарно. Можна побути на самоті. Налаштуватися на робочий день», – поділився відвідувач Леон Калантай.

Загалом на Дніпропетровщині – 133,5 тис малих та середніх підприємств. Нині з них працюють понад 90 тис.