Як уникнути випадіння волосся восени

Причини для випадіння можуть бути як внутрішніми, так і зовнішніми. Що ж викликає конкретно осіннє випадіння волосся, чи варто через нього хвилюватися і яких заходів ужити? Про це розповів лікар-невролог Олексій Сіделковський, пише expres.online з посиланням на НВ.

Причини осіннього випадіння волосся 

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Як це не дивно звучить, осіннє випадіння волосся – це нормально. Здавалося б, за літо організм набрався вітамінів і повинен дихати силою. Але тут включаються нові механізми, а волосинки випадають ще активніше. Чому?

Напередодні зими багато процесів в організмі сповільнюються. Зокрема, на ріст волосся впливає естроген, вироблення якого в цей період знижується. В результаті волосся росте гірше і тримаються в голові гірше.
Влітку шевелюра постійно піддається впливу палючого сонця і гарячого вітру (адже ніхто не носить панамки і капелюшки, а варто було б). В результаті верхній шар волосся вигорає, стоншується і стає ламким. І збільшується кількість випадінь в районі маківки і чола.
Незалежно від пори року, брак заліза і цинку, а також цілої групи вітамінів впливають на стан і життєздатність волосся.
Ще найважливішим фактором можна назвати стрес і загальний психологічний стан. А восени у нас що? Правильно, осіння депресія. Звичайно, не у всіх, але це ще один мінус до здоров’я волосся.
За рахунок похолодання з’являються перепади температур в приміщенні і на вулиці, що теж украй негативно позначається на пасмах.

Не варто забувати, що ще однією “великою” причиною випадання є різні хвороби. Ураження грибком волосистої частини голови, захворювання шлунково-кишкового тракту, порушення роботи гормональної системи, онкологія. Тому, якщо посилене випадіння волосся триває більше 2-3 місяців, це, найімовірніше, не сезонний стан. Зверніться до терапевта і він, після обстеження, направить вас до ендокринолога або іншого фахівця.

Як зупинити випадіння волосся? 

Насамперед потрібно зрозуміти, що “процес вже запущено”. Тобто цибулини, які почали скидати волоски, вже не зупинити. Тому ще протягом 1-2 тижнів після того як ви почнете уживати заходи, волосся може все ще “страшно лізти”. Але зате ви посилите цибулини і зможете запобігти новому випаданню. Отже,

  • вітамінні комплекси для волосся з цинком, залізом, вітаміном А, групою В і всім іншим;
  • на осінньому столі гарбуз є необхідним;
  • також його можна не тільки їсти, а й робити маски для волосся;
  • носити шапку по погоді;
  • шампунь і кондиціонер повинні бути окремо, а не в одному флаконі;
  • живильні маски 1-2 рази на тиждень;
  • Не розчісуйте мокре волосся, волосинки розтягуються і надриваються;
  • але і не “деріть” по сухому – спочатку прочісуйте кінчики, потім поступово піднімайтеся до коренів (якщо потрібно, використовуйте засіб для більш легкого розчісування);
  • і без фанатичності зі всякими фенами, прасками і плойками.

Періодичне посилене випадіння волосся – це нормально. Головне звертати увагу, наскільки воно відрізняється від звичайного і як довго триває.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!