Як васильківці на ярмарку ярмаркували та народ розважали

Останні дні цього літа були надзвичайно спекотними. І це не температурні показники. Головною подією серпня стала поїздка делегації Васильківського району на Національний Сорочинський ярмарок! Ця подорож стала своєрідним екзаменом, показником титанічної роботи колективів та керівників Васильківського районного будинку культури. І це не просто слова  — дев’ять призових місць з десяти представлених конкурсних номерів! Жодна творча делегація за всю історію існування проекту «Сорочинський ярмарок» не отримувала такої кількості нагород. Тож Васильківщина по праву може пишатися своїм творчим надбанням.

Хочеться декілька слів сказати про атмосферу дійства «Сорочинський ярмарок».  Вперше ступаючи на територію ярмарки одразу потрапляєш у своєрідний веселий колоритний вулик. Чого там тільки немає!? Різнокольорові торгівельні ряди майоріють сувенірами, етноодягом, прикрасами, поробками з глини, вовни, хутра, дерева і т.д. Поряд з українськими оберегами ляльками-мотанками та неймовірної краси вишиванками примостились павільйони з грузинськими винами, індійськими чаями та пряними спеціями… Неподалік розмістились запашні кондитерські та карамельні лавки із смаколиками. Безліч майстер-класів, обрядових дійств, різноманітні фото-зони… За всім цим веселим галасом поважно наглядав сам Микола Гоголь та пані Солоха. Куди ж без них, без господарів Великих Сорочинців?) Розказувати можна багато, та все ж краще один раз побачити це свято на власні очі!  І все це розмаїття розбавлялося  музикою, піснями, танцями та іскрометним українським гумором , які лунали з трьох концертних майданчиків: сцени «Млин», концертного майданчику «Садиба Хіврі» та головної сцени.

Саме на «Садибі Хіврі»  25 серпня і розпочала свою розважальну програму Васильківська делегація. Невеличкий концерт додав неабиякого драйву всім присутнім глядачам! Запальні номери викликали у глядачів бажання піти в танок! А для артистів – то є найбільша нагорода! Тож для вокального ансамблю «Зорепад», вокального тріо «Щасливі діти», дуету «Позитивчик», тріо «Смерека», вокального ансамблю «Заграва», вокалістів ­- Анастасії Данилюк, Анни Крячок, Кіри Ликової, Каріни Шевцової, Івана Свистуна, Наталії Данилюк та Наталі Гордієнко такі щирі емоції та аплодисменти глядачів стали найкращим визнанням! Виклались на всі 100% – і артисти, і глядачі! Тож не дивно, що від організаторів фестивалю поступила пропозиція повторити розважальну програму і наступного дня.

 

А зранку наступного дня на артистів чекав дуже відповідальний конкурс. І не дивлячись на всі негаразди, що переслідували наших конкурсантів,  — проблеми із звуком на сцені, невгамовні хвилюючі емоції – все ж блискучий результат не заставив себе чекати. Дев’ять з десяти  — наші перемоги! Це не просто результат! Це вражаючий результат! Поважне журі, що було представлене заслуженими діячами мистецтв України високо оцінило роботу колективів, сольних виконавців та їх керівників. Високо оцінили роботу художнього керівника  Данилюк Наталії, яка цього року привезла на конкурс свій зірковий колектив «Зорепад». Зорепадівці запалювали серця журі різноманітними номерами: і весь колектив, і тріо, і дуети, і сольні співаки. Тож журі було несолодко. Як то кажуть: «Знай наших!». Колоритний колектив «Заграва» (художній керівник Валерія Садова) теж не стояв осторонь. Брали публіку красою, харизмою і колоритом. Козацькі пісні у виконанні «Заграви» лунали з великої сцени потужно і яскраво.

А  «зорепадівський» репертуар вже навіть може претендувати на сольний концерт. Тож, майже півтори години велика конкурсна сцена належала васильківцям. Життєстверджуючі та патріотичні пісні Івана Свистуна, ніжні, романтичні композиції Анастасії Данилюк, Кіри Ликової, Каріни Шевцової, веселі та драйвові пісні Анни Крячок, феєричні та гуморні вокальні постановки дуету «Позитивчик» та тріо «Щасливі діти», масштабні вокальні номери вокального ансамблю «Зорепад» та неймовірні акапельно виконані українські пісні тріо «Смерека» змусили поважне журі приступити до бурхливих обговорень.

Говорячи про поїздку ,зокрема  хочеться подякувати нашому незмінному помічнику — партнеру Анатолію Леонідовичу Крячку, з яким ми завжди їздимо на конкурси, фестивалі та виїзні концерти. Подякувати керівникам нашого району за постійну посильну підтримку районних комунальних закладів та зміцнення їх матеріальної бази. Сказати велике спасибі батькам учасників, які щоразу підтримують фінансово, морально своїх дітей.

Згадуючи Сорочинці, хочеться ще і ще пережити ці неймовірні емоції. Хочеться ще більше працювати, аби наступного року показати ще більш вражаючий результат! Рік промайне дуже швидко.. І кожен з нас буде жити мрією ще раз побачити, почути, відчути себе маленькою частинкою великого дійства під назвою « Національний  Сорочинський ярмарок»….

Наталія Данилюк

Наталія Гордієнко