Чи можна використовувати квартиру для ведення бізнесу?

Я придбала однокімнатну квартиру на першому поверсі двоповерхового будинку. Хочу переобладнати її під косметичний салон. Для цього планую зробити окремий вхід з вулиці. Чи маю я на це право, та яка процедура  зміни?

На питання відповідає юрисконсульт ПП «Адвокатське бюро Олега Бовкуна» Циб Сергій Вікторович.

Відповідно до ст. 320 Цивільного Кодексу України  власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до статті 383 ЦК власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.

Власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, – за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Проте ст. 6    Житлового Кодексу передбачає, що жилі  будинки  і жилі приміщення призначаються для постійного або  тимчасового  проживання  громадян, а також для використання у встановленому  порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків. Надання   приміщень  у  жилих  будинках  для  потреб  промислового характеру забороняється.Прямої заборони використовування житлового приміщення для розташування косметичного салону  законодавство не містить, але можуть виникнути різні складнощі: сусіди  зможуть оскаржити вашу діяльність, житлове приміщення не відповідає вимогам для ведення бізнесу, а згоду на перепланування не вдається отримати, складнощі при реєстрації юридичної особи і т.д.Для того щоб ваша діяльність повністю відповідала законодавству необхідно перевести приміщення із житлового фонду у нежитловий, дане питання регулюється рішенням міської ради від 06.11.02 №19/4 «Про порядок виключення з житлового фонду міста квартир для використання їх власниками в інших, не заборонених законом цілях», список необхідних документів можна знайти на сайті Дніпропетровської міської ради.

Підсумок: Власник квартири обмежений щодо можливості використовувати житлове приміщення для промислового виробництва. Водночас він має право на свій розсуд здійснювати в ній ремонт, змінювати її вигляд та призначення, але за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників (письмову згоду сусідів краще отримати заздалегідь) інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Якщо у Вас виникли запитання, пишіть на dnepropetrovsklawyer@gmail.com і ми дамо вам відповідь.

Добавить комментарий