Як за кордоном обчищають банківські карти українців

Особливо обережними слід бути, розраховуючись карткою в США і Франції. Кількість випадків компрометації українських банківських карт за кордоном поступово збільшується.  Про це UBR розповів директор Асоціації EMA Олександр Карпов. Пише expres.ua.

Найчастіше компрометація відбувається під час здійснення платежів картами українських банків в США. Причому найчастіше дані крадуть в торговельно-сервісних точках: магазинах, закладах громадського харчування, АЗС тощо. Компрометація відбувається за допомогою крадіжки даних в POS-терміналах.

Також є окремі приклади, коли скомпрометовані були карти в Європі — у Франції, у великій мережі магазинів. Найчастіше шахраї намагаються розплатитися підробленими картами за межами України.

Ось кілька порад експертів про те, як зберегти свої гроші під час подорожей:

— Якщо ви зібралися в «високоризикову» країну, використовуйте для розрахунків окрему платіжну карту.   Після повернення карта буде закрита. Навіть якщо її дані якимось способом були вкрадені шахраями, в подальшому вони не зможуть скористатися отриманою інформацією і отримати доступ до коштів на картковому рахунку.

— Встановіть на банківську карту ліміти на платежі та регіональне використання.

-Слід повідомити банк про те, куди ви їдете, а також встановити ліміти сум, які можете витратити з карти. В цьому випадку, навіть вкравши дані карти, шахраї не зможуть зняти з неї суму, що перевищує обмеження. А після того, як клієнт повідомить банку, що повернувся в Україну, будь-які операції з його карткою за кордоном будуть автоматично відхилені банком. За необхідності, власник картки може змінити або скасувати ліміт.