Як жінки-лідерки піклуються про майбутнє Дніпропетровщини (Фото)

Реформа децентралізації демонструє позитивні зміни в житті об’єднаних територіальних громад Дніпропетровщини. Прикладами для гордості стали Солонянська, Новопокровська та Святовасилівська ОТГ. За досягненнями  стоять не тільки чоловіки, але й жінки-лідерки – чуйні, сильні, які  розуміють, як спланувати кроки до успішного майбутнього. У цьому переконались журналісти під час прес-туру.

Рівноправні партнери

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Досвід жінки дає змогу усвідомити, що вона – рівноправний партнер та двигун децентралізації. Реформа покликана збалансувати секторальні форми, в яких питання гендеру оминути неможливо, і жінки стають рушіями багатьох проектів»,- коментує директор Дніпропетровського центру роз­витку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

Роботу Василівського старостинського округу презентувала староста Олена Кінаш. «Головною проб­лемою було те, що село занепадало. Хотілося, аби завдяки реформі децент­ралізації його стан покращився. Тож ми з  колегами проаналізували ситуацію і передусім відремонтували дитячий садочок. Вирішено питання з постачанням води чотириповерховим  будинкам, освітленням вулиць; узимку розчищаються дороги; розпочато ремонт Будинку культури. Кошти на проекти залучаються з місцевого та обласного бюджетів. Також нам допомагає Бюджет розвитку держави. Раніше бюджет селищної ради складав 300 тис.  грн, зараз – це 5 млн грн. У селищі працює завод «Капарол» та цехи олійниці. Сподіваюсь, що аеропорт у смт Солоне все ж таки побудують і це буде великим кроком до розвитку інфраструктури та туризму».

Усе – під контролем

До складу Солонянської селищної громади належить також смт Солоне. Депутат Солонянської селищної ради 18-го виборчого округу Раїса Муха звернула увагу на необхідність контролювати дороги, освіту, охорону здоров’я, соціальні та пенсійні питання. «Для мене реформа децентралізації – це ковток свіжого повітря. Ми самі розпоряджаємося коштами, плануємо найнеобхідніше. Жінки у нашій громаді – завжди у центрі проблем. Звичайно, чоловіча сила та мудрість також допомагає».

Солонянський селищний голова Михайло Копейко вважає жінок більш відповідальними. «Я довіряю їм на робочих місцях. До того ж чоловіків це «підтягує». Солонянська громада  є одною з перших ОТГ в області. У її складі – 18 населених пунктів, у яких мешкають майже 15 тис. людей. Упродовж 3 років ми отримали від держави 17 млн грн та підготували 21 проект. Великі села мають освітлення, відремонтовані покрівлі будівель. Плануємо переоснастити й Будинок культури». Гордість смт Солоне – Солонянська середня загальноосвітня школа №1, один із кращих навчальних закладів України. Перший та другий класи тут навчаються за програмою «Нова українська школа».

Основна мета

Ще одним прикладом розвитку Дніпропетровщини, яким можна пишатись, є Новопокровська ОТГ. «Основною метою громади було забезпечення гарного  та комфортного навчання для наших дітей,- говорить секретар Новопокровської селищної ради Тамара Головата. – Для цього багато зроблено: ремонти навчальних установ із заміною вікон, деякі заклади переведені на пелетне опалення; підведено водопостачання; покращено водовідведення. Ми маємо 6 комунальних закладів освіти: 3 школи та 3 дитячих садочки. Найбільшою за  кількістю дітей та працівників є Новопокровська середня загальноосвітня школа. Первачки навчаються за системою «Нова українська школа».

Був відремонтований один Будинок культури, плануємо ремонт в іншому». Секретар селищної ради стверджує, що жінки в ОТГ відіграють важливу роль і досягають певних успіхів.

Мріяли громадою

Про розвиток Святовасилівської ОТГ журналіс­там розповів селищний голова Віталій Стеценко. За його словами, особлива увага приділяється дітям та освіті. Святовасилівська опорна школа була мрією для усіх жителів громади і наразі вона оновилася повністю. Директор школи Ольга Мінаєва сподівається, що це привабить колег-однодумців, бо є проб­лема з нестачею кадрів.  «З державного бюджету ми отримали близько 20 мільйонів на проекти, які вже реалізовано. Один із найголовніших – це будівництво приміщення для місцевої пожежної команди. Також проведено вуличне освітлення, відремонтовано  водогони, дороги, вкладено кошти у будинки культури, дитячий садочок», – додає голова.

У Святовасилівській ОТГ є дитячий будинок сімейного типу, який створила Тетяна Орленко. В ньому живуть 9 дітей, громада завжди допомагає родині.

Маргарита Сопільняк

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!