Об’єднання дало результат (Фото)

Процес децентралізації не спинити. Активно він проходить і на території Божедарівської ОТГ. Нещодавно мали розмову із Божедарівським селищним головою Володимиром Дерком, який коротко розповів про те, що вдалось зробити, що у планах. Говорили про якість медичних послуг, роботу ЦНАПу, дороги і освітлення, водопостачання, харчування школярів за програмою Євгенія Клопотенка, роботу закладів культури, про те, що тільки останнім часом в ОТГ 455 її мешканців отримали землю на ведення особистого селянського господарства. Спілкування ж на місці у Покровському старостинському окрузі ще раз переконало, що об’єднання в ОТГ дало відчутний результат у плані зміцнення і Покровської територій.

Коли є точка опори

У Покровському старостинському окрузі нас зустріла спеціаліст відділу надзвичайних ситуацій, цивільної безпеки, мобілізаційної роботи та реєстрації місця проживання Божедарівської ОТГ Олена Вікторівна Черненко. Вона, а ще спеціаліст І категорії відділу земельних відносин, комунальної власності, архітектури та містобудування Василь Васильович Вовкозуб, який був нашим гідом і у Болтишківському старостинському окрузі, познайомили нас з життям території, колективами закладів освіти та культури. Адже в.о. старости Юрій Михайлович Романенко щойно пішов у відпустку.

У Покровці школа – мов лялечка. І зробив її такою колектив при підтримці селищного голови Володимира Івановича Дерка. У Покровській неповній середній школі з підготовкою закладу до нового навчального року, вражаючими змінами, які відбулись тут за останні роки, нас ознайомили завуч Олена Валентинівна Бакун, завгосп Валерій Володимирович Кварцяний, працівник із обслуговування будівель Віталій Іванович Сумцов. Якщо хто не знає, то цей заклад розміщений у кількох корпусах колишнього панського маєтку та будовах уже 60-х років. Великою проблемою ще до об’єднання з Божедарівською ОТГ тут було опалення. Холод узимку стояв такий, що кімнатні квіти падали за ніч, мов підкошені. А як було навчатись тут дітям? Як тільки Покровська сільська рада влилась в ОТГ, відразу з ініціативи її керівника взялись за ремонт опалення. Пообіцяли впоратись з цим за один місяць. Ніхто, звичайно, у це не повірив. А колектив школи разом з Володимиром Івановичем Дерком, який днював і ночував із ремонтниками на об’єкті, при підтримці депутата обласної ради Сергія Кисіля впорались із поставленим завданням. Так у грудні 2017 року у Покровську школу прийшло тепло-добро.

А як змінився зовнішній вигляд закладу! Адже у всіх корпусах, в тому числі і їдальні, поміняли вікна на нові, пластикові. Лише у цьому році тут відремонтували харчоблок, придбали витяжку, поштукатурили стіни. А ще своїми силами облаштували кабінет групи продовженого дня, в якому не лише зробили гарне оздоблення стін, а й нову підлогу.

У Покровці поки що біда з водою (у Новомилорадівці цю проблему ОТГ вирішила). Та школа від цього не потерпає. Адже має свою свердловину. І знову про це потурбувалось керівництво ОТГ. Тут власними силами збудували вуличний туалет і туалет внутрішній у корпусі, де навчаються початкові класи.

Виявляється, раніше навіть стояло питання про закриття закладу (планували залишити лише початкову освіту). У тому, що цього не сталось, заслуга керівника ОТГ. Він пообіцяв, що жоден заклад освіти, культури у старостинських округах не припинить своєї роботи. І слова дотримав. У Покровській школі освіту здобувають 90 дітей. Для сільської місцевості цифра зовсім непогана.

Як зазначив завідуючий господарством закладу Валерій Кварцяний, у всьому повинна бути точка опори. Для колективу школи – це селищний голова Володимир Дерко. За його підтримки тут чимало зроблено. А у планах — ще і перекриття покрівлі двох корпусів.

— Ми своїми силами і це зробимо, — каже Валерій Володимирович, — необхідні лише матеріали. Гадаємо, і в цьому селищна рада піде нам назустріч.

Знаєте, так важливо жити тим, що робиш, надихатись цим, радіти, працювати на майбутнє. Таким живчиком, ентузіастом, майстром на всі руки видався нам Валерій Володимирович. Він так захоплено розповідав про зроблене, показував нову котельню, котли, приміщення їдальні, спортзал, класи, що не заразитись його оптимізмом, вірою, що школа житиме, було просто не можливо. Бо, як не шаблонно не звучить, а живе школа – живе і село.

Привітно зустріли нас і у Покровському дитсадку «Оленка». Будівля його теж не нова, але з якою любов’ю оздоблена, доглянута… Заклад повноцінно функціонує. Селищна рада не економить на дітях, забезпечує усім необхідним. Директор Світлана Юріївна Католіченко розповіла, що раніше при сільській раді фінансування було бідненьким. Зараз заклад забезпечують усім необхідним. Тут теж з’явився новий дитячий майданчик, нові вікна, двері. Селищний голова частий гість у закладі, всі питання тримає на контролі. Така турбота, звичайно, радує.

Радує вона і працівників культури – директора Покровського БК Тетяну Олексіївну Сардак та художнього керівника Вікторію Андріївну Сардак. Саме вона розповіла нам про життя цього закладу. У 2018 році тут зроблено електроопалення. З 90-х років «вогнище» культури у холодну пору не могло похвалитись теплом. Тепер же і свято будь-яке провести можна, і для роботи гуртків немає ніяких перепон. Замінили вікна і двері, виготовили документацію на ремонт даху. Затишно і у бібліотеці, де працює Анастасія Василівна Повстенко.

А далі дорога привела нас у Новомилорадівку. Давно ми не були у цьому населеному пункті, який теж входить до Божедарівської ОТГ. І тут є те, що тримає село – дитячий садок і будинок культури. Робочий день вже закінчувався, тож вихованців у новомилорадівському «Дзвіночку» вже було небагато. Вони, а ще директор Людмила Володимирівна Волошен, вихователь Наталя Григорівна Данильченко, помічник вихователя Алла Іванівна Осінська зустріли гостей з району. І охоче розповіли і показали своє, так би мовити, господарство. І тут, як і у Покровських школі, дитсадку, все зроблено з любов’ю і майстерно. З кожного кутка кімнати віє затишком і благополуччям. Якимось навіть душевним теплом, від чого неодмінно хочеться залишитись у закладі, бути його вихованцем. Скажемо прямо, нам у свій час у дитсадках так не жилось, як нинішній дітворі.

У закладі теж уже поміняли 7 вікон на металопластикові, придбали сюди холодильник, м’ясорубку, музичну колонку, нову постільну білизну. Тут не бракує тепер мийних засобів, вода є, а харчування, за словами завідуючої, найдорожче, тобто малеча споживає якісні, смачні, корисні страви.

Приємно вразив і Новомилорадівський сільський будинок культури. З його роботою ознайомили директор Світлана Махмудівна Мастобаєва та художній керівник Світлана Олександрівна Крижановська. Заклад розміщений у типовому приміщенні. До речі, таке саме має ще один осередок культури у районі. Восени минулого року ми там були. Але яка відчутна різниця між ними. У Новомилорадівці будинок культури радує своїх відвідувачів новими красивими вікнами, дверима, затишком у залі на 200 глядачів, а головне – тут теж узимку тепло. А вже новомилорадівських артистів знають не лише у громаді, а й у районі, області. Вони у керівника ОТГ – теж міцне крило опори у роботі.

Замість висновку. Всього не розкажеш і всім не вгодиш. Так було і буде, мабуть, завжди. Але з побаченого і почутого можна констатувати, що Покровській громаді пощастило: вони вчасно зорієнтувались і пішли на об’єднання з Божедарівською ОТГ. А зроблене за цей час у старостинських округах – яскраве цьому підтвердження.

Інвестиційні проекти, реалізовані Божедарівською ОТГ по Покровському старостинському округу

2017 рік

Реконструкція вуличного освітлення в с. Покровка, Новомилорадівка, Кіровка, Грузинівка (28,3 км) —1147,5 тис. грн (власні кошти ОТГ)

Капітальний ремонт будівлі котельні та системи опалення Покровської неповної середньої загальноосвітньої школи — 1413,9 тис. грн (субвенція з державного і місцевого бюджетів на формування інфраструктури ОТГ); 84,4 тис. грн (співфінансування за рахунок власних коштів)

Придбання 2-х дитячих ігрових майданчиків у Покровський та Новомилорадівський дитячі садки — 160,0 тис. грн (субвенція з державного і місцевого бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій); 10,0 тис. грн (співфінансування за рахунок власних коштів ОТГ)

2018 рік

Капітальний ремонт системи опалення Покровського та Новомилорадівського сільських будинків культури — 457,7 тис. грн (субвенція з державного і місцевого бюджетів на формування інфраструктури ОТГ); 184,4 тис. грн (співфінансування за рахунок власних коштів ОТГ)

Придбання 2-х мультимедійних проекторів для Покровського та Новомилорадівського СБК — 41,6 тис. грн (власні кошти ОТГ)

Установка зупинки на ст. Милорадівка — 30,0 тис. грн (власні кошти ОТГ)

2019 рік

Капітальний ремонт водопровідної мережі в с. Новомилорадівка протяжністю 6 км (з ініціативи сільського депутата Мастобаєвої С.М. та підтримки приватного підприємця Зубарєва В.М.)

Придбання матеріалів та монтаж зупинок для школярів в с. Новомилорадівка та Грузинівка (за підтримки місцевих депутатів Мастобаєвої С.М. та Кононович І.В.) — власні кошти ОТГ

2020 рік

Капітальний ремонт Покровського СБК (заміна вікон і дверей) — 240,9 тис. грн (субвенція з державного і місцевого бюджетів на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій); 13,6 тис. грн (співфінансування за рахунок власних коштів ОТГ)

Галина Литовченко

Наталя Долгіх