Як жителям Дніпра пережити сезон алергії

У нашому регіоні найбільше алергики страждають під час пилкування полині, амброзії, лободи, соняшнику, кукурудзи. Цей період припадає на середину серпня і продовжується протягом вересня. Симптоми полінозу дуже схожі на звичайну застуду: риніт, кон’юнктивіт, часте чхання, свербіж у носі. На піку пилкування може з’явитися бронхоспазм. Окрім того, пилок може вражати й внутрішні органи, у деяких випадках температура підвищується до 40 градусів. Про це під час прямої телефонної лінії 17 червня розповіла головна алергологиня Дніпра та Дніпропетровської області, професорка, керівниця алергологічного центру Євгенія Дитятковська.

За її словами, поліноз від інших захворювань відрізняється трьома факторами. По-перше, сезонністю – тобто початок і кінець в один і той же період часу. Окрім того, для цієї хвороби характерна перехресна харчова алергія на такі продукти, як мед, горіхи, соняшник, халва, кукурудзяна та соняшникова олія, кавун, диня, гірчиця, майонез, селера, цукіні, огірки. У тих хворих, які вживають ці продукти, алергія загострюється. Ще одна особливість полінозу – перехресна алергія на ліки, що містять трави або виготовлені з трав.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Усім, хто страждає на алергію, слід звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням. У нашому алергологічному центрі є усі необхідні препарати, методи діагностики. Але при цьому одні лікарі самі ніколи не впораються. Є чіткі рекомендації пацієнтам: у серпні зачиняйте вікна, вмикайте кондиціонери і пам’ятайте, що найвища концентрація пилку у повітрі з 6-ї до 9-ї ранку. Тому у цей період бажано не виходити на вулицю. Повернувшись додому, прийняти душ і помити волосся, щоб прибрати увесь осілий пилок. Також слід носити окуляри і, звісно, приймати препарати, які прописав лікар», – підкреслила Євгенія Дитятковська.

 

Фото: pixabay

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!